مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان به وسیله شاد به دانش آموزان شدند

به گزارش وبلاگ محتوا، تهران (پانا) - دستورالعمل ضوابط اجرایی استفاده از شبکه آموزشی شاد در مدارس، از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان به وسیله شاد به دانش آموزان شدند

با توجه به مصوبات نهمین جلسه ستادملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر الزام وزارت آموزش و پرورش به طراحی و استقرار شبکه دانش آموز و ارائه آموزش های غیرحضوری و اجرای کامل برنامه درسی مصوب برای دوره کرونا و بعلاوه مصوبات شورای عای آموزش و پرورش و شورای عالی فضای مجازی تحت عنوان الزامات سامانه های الکترونیکی آموزش وپرورش وشبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، از سوی

تا زمان تمهید مقدمات و زیرساخت های لازم برای بازگشایی کامل مدارس وارائه آموزش های حضوری به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، در راستای استمرار فعالیت وخدمات رسانی شبکه آموزشی دانش آموز(شاد)در اکوسیستم تازه تعلیم وتربیت رسمی عمومی کشور، تمامی مدارس به استثنای مدارسی که بنا به دلایل موجه فنی و با تأیید آموزش و پرورش منطقه امکان دسترسی به سامانه شاد را ندارند، موظف به استقرار و استفاده از این سامانه اختصاصی و ارائه خدمات با کیفیت آموزشی و پرورشی پایه رایگان طبق برنامه رسمی مصوب، به جامعه هدف دانش آموزی خود هستند.

بر این اساس، معلمان ومربیان، مسئول ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش آموزان در فضای مجازی هستند. انجام وظیفه و ایفای نقش به وسیله معلمان و مربیان در آموزش های غیرحضوری در سامانه شاد، جزو فعالیت های رسمی (اعم از موظف وغیرموظف) آنان محسوب می گردد.

مسئولیت نظارت رصد فعالیت ها وگواهی انجام کارمعلمان ،مربیان وعوامل اجرایی ذیربط مدرسه در سامانه شاد به عهده مدیر مدرسه و مسئولیت نظارت، پایش مستقیم و حصول اطمینان از اجرای فرایند رسمی تعلیم وتربیت و ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مصوب به دانش آموزان در شرایط معین شده مطابق سیاست ها، اهداف و برنامه های ابلاغی وزارت آموزش وپرورش و نیز تطبیق و تأیید عملکرد مدارس با برنامه های مصوب به عهده مدیریت آموزش وپرورش شهرستان /منطقه/ناحیه است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان به وسیله شاد به دانش آموزان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان به وسیله شاد به دانش آموزان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید