بهترین و بدترین ها در پنالتی

به گزارش وبلاگ محتوا، تا انتها هفته بیست و یکم لیگ برتر جمعا 58 بار اعلام پنالتی شده که 46 عدد از این پنالتی ها تبدیل به گل و 12 پنالتی هم از دست رفته است.

بهترین و بدترین ها در پنالتی

به گزارش وبلاگ محتوا از مهر، با گذشت 21 هفته از رقابت های لیگ برتر، (با احتساب یک بازی عقب افتاده بین استقلال و فولاد) جمعاً 167 ملاقات برگزار شده که در این تعداد بازی داوران 58 بار به نشانه پنالتی در سوت خود دمیده اند.

از این تعداد پنالتی، 12 ضربه پنالتی از دست رفته و 48 بار تیم های مختلف با استفاده از این موقعیت به گل رسیده اند.

اولین و آخرین پنالتی

اولین پنالتی فصل در هفته دوم مسابقات به وقوع پیوست. این ضربه پنالتی در ملاقات بین دو تیم شهرخودرو و شاهین بوشهر به نفع شهرخودرو اعلام شد که با ضربه اکبر صادقی به گل تبدیل شد.

آخرین پنالتی لیگ هم در هفته بیست و یکم و در ملاقات بین پارس جنوبی و تراکتور به سود تیم پارس جنوبی اعلام شد که این پنالتی هم توسط نیما انتظاری برای پارس به گل تبدیل شد.

پنالتی گیرترین تیم

شاید عجیب باشد اما پنالتی گیر ترین تیم های لیگ، 3 تیم پایین جدولی گل گهر سیرجان، پارس جنوبی و پیکان هستند.

3 تیمی که در پایین جدول حضور داشته و برای بقا در این مسابقات کوشش می نمایند. سیرجانی ها در این فصل 7 بار صاحب ضربه پنالتی شدند که به جز یک بار، سایر پنالتی های خود را تبدیل به گل کردند.

تنها پنالتی از دست رفته گل گهر به ملاقات مقابل تراکتور باز می شود که امین پورعلی آن را از دست داد.

مهرداد عبدی با گل کردن 4 ضربه پنالتی برای گل گهر، بهترین پنالتی زن این تیم است. مهران گلزاری و بهنام برزای هم دیگر بازیکنانی هستند که از روی نقطه پنالتی پیروز به گلزنی شده اند.

پارس جنوبی جم هم 7 بار مقابل حریفانش صاحب ضربه پنالتی شده است که آنها هم تنها یکبار از این موقعیت سود نبرده و در 6 مورد پنالتی های خود را تبدیل به گل کردند. تنها پنالتی از دست رفته این تیم مقابل صنعت نفت و توسط محمد ابراهیمی بوده است.

محمد نوری با گل کردن 4 ضربه پنالتی بهترین پنالتی زن آنها است و نیما انتظاری به همراه جلال الدین علیمحمدی نیز دیگر نفراتی هستند که از روی نقطه پنالتی به گل رسیده اند.

پیکان انتهای جدولی هم تا به امروز 7 بار صاحب ضربه پنالتی شده که آنها هم به جز یکبار، سایر پنالتی های خود را تبدیل به گل نموده اند.

تنها پنالتی از دست رفته پیکان مقابل استقلال و توسط شهریار مقانلو بوده است. همین بازیکن با گل کردن 5 ضربه پنالتی هم بهترین پنالتی زن پیکان و هم بهترین پنالتی زن لیگ برتر تا انتها هفته بیست و یکم است.

بعد از این 3 تیم، پرسپولیس و ماشین سازی هم هر کدام با دریافت 5 ضربه پنالتی، دیگر تیم های پنالتی گیر برتر هستند.

پنالتی ده ترین تیم

پیکان که یکی از 3 تیم پنالتی گیر مسابقات است، با دادن 8 پنالتی به حریفان، یکی از دو تیمی است که بیشترین خطای پنالتی را مرتکب شده است. ت

نها یکی از پنالتی هایی که پیکان به حریفان داده گل نشده و این اتفاق مقابل تراکتور افتاد که اشکان دژآگه پنالتی را از دست داد.

شاهین بوشهر نیز مثل پیکان 8 بار مقابل حریفان خطای پنالتی داده که هر 8 بار دروازه آنها از روی نقطه پنالتی باز شده است.

صنعت نفت با 6 خطای پنالتی مقابل حریفان دومین تیم پنالتی ده لیگ برتر است و ذوب آهن به همراه ماشین سازی با 5 خطای پنالتی در رده بعدی هستند.

پنالتی خراب کن ترین

تا به امروز 12 ضربه پنالتی در لیگ برتر از دست رفته که سهم سپاهان با 2 پنالتی بیش از سایرین است تا این تیم مدعی اصفهانی پنالتی خراب کن ترین تیم فصل باشد.

سپاهانی ها یک پنالتی مقابل ماشین سازی توسط جورج ولسیانی از دست دادند و یکبار هم توسط استنلی کی روش مقابل پارس جنوبی پنالتی شأن از دست رفت.

تیم هایی هم که بیشترین پنالتی مقابل آنها از دست رفته، ذوب آهن و صنعت نفت با دو پنالتی هستند. صنعت نفت مقابل ذوب آهن و پارس جنوبی مرتکب خطای پنالتی شدند که آن دو پنالتی از دست رفت.

ذوبی ها هم مقابل نفت مسجد سلیمان و نساجی مرتکب خطای پنالتی شدند که آن دو پنالتی تبدیل به گل نشد.

سایر پنالتی های از دست رفته عبارت است از؛ علی علیپور از پرسپولیس مقابل ماشین سازی، ساسان انصاری از تراکتور مقابل گل گهر، وحید محمدزاده از ذوب آهن مقابل صنعت نفت، محمد ابراهیمی از پارس جنوبی مقابل صنعت نفت، حسین ابراهیمی از نفت مسجد سلیمان مقابل ذوب آهن، محمد عباس زاده از نساجی مقابل ذوب آهن، امین پور علی از گل گهر مقابل تراکتور، اشکان دژآگه از تراکتور مقابل پیکان، علی کریمی از استقلال مقابل پرسپولیس و شهریار مقانلو از پیکان مقابل استقلال.

منبع: جام جم آنلاین

به "بهترین و بدترین ها در پنالتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین و بدترین ها در پنالتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید