همه آنچه در برنامه نود گذشت ، آبراموویچ ،رحمتی ، سیندرلا و کتک زدن داور در روز روشن

به گزارش وبلاگ محتوا، هرچند اتفاقات لیگ برتر فوتبال به دلیل تعطیلی مداوم بسیار کمتر شده اما این اتفاق سبب نشد که برنامه نود دوشنبه شب کم اتفاق باشد. حضور حبیب کاشانی در برنامه نود و توضیح در مورد شرایط تیم امید که از تدارک خوب این تیم خبر می داد، نظر مردم در مورد بهترین بازیکن لیگ برتر در دوماه اخیر مصاحبه مرتضی پورعلی گنجی از اتفاقات مهم این برنامه بودند.یکی از آیتم های آخربرنامه هم به کتک خوردن داور مسابقه لیگ فوتسال اختصاص داشت.

همه آنچه در برنامه نود گذشت ، آبراموویچ ،رحمتی ، سیندرلا و کتک زدن داور در روز روشن

برنامه 16 آذر نود از ساعت 22:34 از شبکه سه سیما آغاز شد.عادل فردوسی پور ضمن تبریک 16 آذر روز دانشجو آرزو کرد قشری که قرار است مملکت را بسازند دغدغه هایشان شنیده شده و به خواسته هایشان برسند. او همچنین سالگرد شهادت شهدای رسانه در حادثه سقوط هواپیمای c-130 را به خانواده های آنان تسلیت گفت.

به عنوان اولین بخش سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران پخش شد. فردوسی پور گفت برای انتخاب بازیکنان از نمراتی که سایت برنامه به بازیکنان لیگ داده است کمک گرفتیم و در کنار آنها کریم انصاری فرد هم که 4 گل در 8 بازی اخیر لیگ یونان زده را اضافه نمودیم.

آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی نود از خارج از کشور با استفاده از اپلیکیشن موبایلی نود اعلام شد.

پیش نمایشی از آنچه در برنامه 16 آذر نود خواهید دید پخش شد که شامل سفر ایران نود به بوشهر، مصاحبهی ویژه با مرتضی پورعلی گنجی، گزارشی از درگذشت هوادار پرسپولیس، درگیری های لیگ فوتسال، گزارشی از علیرضا دنیابخش در هلند و... بود.

احمدرضا رضایی و علی اکبر احمدوند بازیکنان تیم ملی ناشنوایان که به مقام قهرمانی دنیا رسیدند به برنامه آمده و مصاحبه با آنان انجام شد. مهم ترین مشکل آنان بیکاری و عدم پرداخت پاداش بازیکنان بود. رضایی گفت 4 سال قبل که قهرمان دنیا شدیم رئیس جمهور وقت گفت 120 سکه پاداش به ما می دهند اما الان 5 سکه داده اند. 12 نفر از اعضای این تیم با وجود اینکه تحصیلات در حد کارشناسی ارشد دارند بیکار هستند و به سختی زندگی می کنند. ما حاضریم در شرایط برابر و در صورتی که بازیکنان تیم ملی شنواهای فوتسال پنبه در گوش های خود بگذارند و چیزی نشنوند با آنها مسابقه دهیم تا همگان قدرت و استعداد بچه های ما را بیینند. متاسفانه هیچ کدام از رسانه ها از ما ننوشتند و به قهرمانی ما نپرداختند. با این وضعیت امیدواریم مسابقاتی در مریخ یا سیارات دیگر برگزار شود و آنجا قهرمان شویم ، شاید آنجا به ما بیشتر توجه شود!

گزارش ایران نود و سفر تیم برنامه ساز نود به بوشهر پخش شد.

آمار و رکوردهای گزینه های نظرسنجی امشب برنامه نود مرور شد.

گزارشی از اکبر افتخاری پیشکسوت فوتبال و ستاره تیم ملی فوتبال در جام ملت های آسیا 1968 تهران پخش شد که با وجود ابتلا به بیماری پارکینسون و آلزایمر مجبور به رانندگی تاکسی برای گذران زندگی شده.

تیم منتخب پس از انقلاب با اضافه شدن اشکان دژاگه از نظرسنجی هفته قبل کامل تر شده و نمایش داده شد.

گزارش کوتاهی از آخرین وضعیت تغییر سرمربی تراکتورسازی پخش شد.

عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی روی خط آمد و درخصوص آخرین وضعیت کناره گیری تونی اولیویرا از هدایت این تیم صحبت کرد. وی ادعا کرد ما تمایل داریم تونی در تیم بماند و اگر نماند گزینه های جانشینی اش را بررسی می کنیم.

مدیرعامل تراکتورسازی گفت: هیچ تمایلی برای قطع همکاری با تونی نداریم و می خواهیم او محکم به کارش ادامه دهد.

سعید عباسی گفت: در هفته های گذشته بود که آقای تونی به ما گفتند بیماری همسرشان شرایط را برای او سخت کرده و اگر پزشکان شرایط همسرش را وخیم گزارش دهند ممکن است با تیم قطع همکاری کند. ما از تونی خواستیم در کنار تیم باشد و دلیل مان این بود که بازیکنان با او از فصل پیش هماهنگ هستند و می خواستیم با تراکتور ادامه دهد.

وی اضافه نمود: هفته گذشته قبل از بازی با ملوان اولیویرا به ما گفت که مسائل همسرش حاد شد و کار به اینجا کشیده شد که تونی درخواست رسمی داد که نمی تواند دیگر ادامه دهد ما این موضوع را در جلسه هیأت مدیره گفتیم و درباره قطع همکاری با تونی به جمع بندی نهایی نرسیدم.

عباسی ادامه داد: امیدواریم در روزهای آینده نشستی با ایشان داشته باشیم و از او خواستیم فعلاً طبق قراردادشان در تیم حاضر شوند و اگر جمع بندی هیأت مدیره به سمتی برود که با استعفا تونی موافقت شود در چند روز آینده اعلام خواهیم کرد.

مدیرعامل تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به این سؤال که این تیم دو بازی حساس با استقلال در لیگ و جام حذفی دارد و هواداران تراکتور نگران این وضعیت هستند و اینکه ایشان تمایلی برای ادامه همکاری با تونی ندارند، گفت: این موضوع درست نیست، من هیچ تمایلی برای قطع همکاری با تونی ندارم و ما می خواهیم ایشان به کارشان ادامه دهند. بحث ما بحث تیم است می خواهیم تونی در تیم باقی بماند و محکم به کارش ادامه دهد و اگر هیأت مدیره به این جمع بندی برسد که با تونی قطع همکاری کند نظر او را لحاظ می کنیم.

عباسی درباره گزینه های مورد نظر تراکتور و این که گفته می شود با خطیبی و قلعه نویی مذاکره شده گفت: متأسفانه قبل از اینکه ما با تونی قطع همکاری کنیم حدس های زیادی به وجود آمده است ما صحبت با خطیبی درباره کمیته انضباطی داشتیم و ایشان حال و احوال تیم را جویا شدند و اصلاً خطیبی را کاندید سرمربیگری تیم تراکتور نکردیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا قلعه نویی گزینه این تیم هست یا خیر هم گفت: ما اسامی چند نفر را در هیئت مدیره مطرح کردیم و در پیش بینی خودمان باید گزینه ها را بررسی کنیم در نهایت اگر تونی بماند می تواند ادامه دهد و اگر نماند به سراغ گزینه های دیگر می رویم.

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با هفته جاری پخش شد. از جمله بخش های تقویم این هفته مسابقه ایران و عراق 14 آذر در جام ملت های 96، 12 آذر روز دنیای معلولین، 10 آذر 24 تولد ابراهیم آشتیانی پیشکسوت پرسپولیس و تیم ملی، اولین بازی وحید هاشمیان برای تیم ملی در بازی های آسیایی تایلند و تولد علی منصوریان بود.

سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن بررسی شد.

اینفوگرافی از عملکرد و امتیازات ستاره های تیم ملی فوتبال امید پخش شد.

عادل فردوسی پور گفت آقای ربیعی وزیر کار و رفاه امور اجتماعی تماس گرفته و گفته اند برنامه را دیده و قرار شده فردا کمک کنند تا مسائل اعضای تیم ناشنوایان حل شود. وی همچنین اعلام کرده هزینه 500 میلیونی سفر این تیم را هم خود وزیر پرداخت کرده است.

حبیب کاشانی مدیر تیم ملی فوتبال امید به برنامه آمده و مصاحبه درباره وضعیت تیم امید با او آغاز شد.

مدیر تیم فوتبال امید ایران با اشاره به تعجب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از امکانات تیم امید، گفت: کارلوس کی روش یکبار از محمد خاکپور پرسید آیا شما چاه نفت پیدا کرده اید؟!

حبیب کاشانی درباره مسائل و مسائل تیم امید صحبت های مختلفی را انجام داد و از کمک های خیرینی صحبت کرد که اجازه نداده اند کار تیم امید روی زمین بماند. البته کاشانی از اعلام نام و میزان کمک خیرین خودداری کرد تا مسئله ای ایجاد نشود. به گفته کاشانی، تیم امید مبلغ 232 میلیون تومان از کمیته المپیک پول گرفته است و فدراسیون فوتبال هم تنها هزینه بلیت سفرهای تیم امید را تقبل کرده است.

کاشانی با بیان اینکه تیم امید همیشه مشکل خروجی بازیکن و مشکل لباس داشته است، گفت: خوشبختانه الان تیم امید امکانات خوبی دارد و دیگر شاهد این اتفاقات نیستیم و این مسائل را حل کرده ایم.

وی اضافه نمود: ما همان تیمی هستیم که همیشه می گفتند لباس نداریم ولی حالا ما کاری کرده ایم که در سفرها اضافه بار می خوریم و یکبار مبلغ 20 هزار دلار اضافه بار خوردیم. ما با تیمی روبرو بودیم که بازیکنانش روزی 20 دلار پول توجیبی می دریافتد که این اصلا در شان فوتبال ما نبود. به هر حال باید شان بازیکنان امید را حفظ کرد چرا که قطعا بیش از 80 درصد این بازیکنان در آینده، در تیم ملی بزرگسالان بازی خواهند کرد.

مدیر تیم امید یادآور شد: آخرین محموله فدراسیون فوتبال یکسال است که در کیش است و هنوز ترخیص نشده ولی ما یکسری وسیله می خواستیم که با همکاری مسئولان خیلی سریع ترخیص شد.

کاشانی در ادامه به تعجب سرمربی تیم ملی از امکانات تیم امید اشاره کرد و گفت: در جلسه ای که بنده، کارلوس کی روش و محمد خاکپور حضور داشتیم، آقای کی روش خطاب به خاکپور گفت که آیا چاه نفت پیدا کرده اید؟! شاید منظور کی روش من بودم. به سرمربی تیم ملی گفتم آن کسی که چاه نفت دارد، آبراموویچ است نه من! با این حال گفتم هر کمکی برای تیم ملی از دستم بر بیاید، انجام می دهم.

وی درباره اختلاف های محمد مایلی کهن با کارلوس کی روش و اینکه چرا جلسه ای برای حل این مسائل بین خاکپور و مایلی کهن با سرمربی تیم ملی نمی گذارد، اظهار کرد: این کاری است که فدراسیون باید انجام بدهد و خواسته قلبی ما هم هست. سابقه کی روش نشان می دهد که در جایگاه های مختلف فوتبال دنیا بوده است و از نظر فنی ثابت شده است.

مدیر تیم امید با استقبال از سفر کی روش به قطر برای زیرنظر دریافت عملکرد تیم امید در مسابقات انتخابی المپیک، شرح داد: چرا کی روش نباید به قطر بیاید؟ آمدن کی روش به قطر به نفع ماست چون به بازیکنان روحیه می دهد. در قرارداد کی روش هم آمده است که روی تیم امید نظارت کند ولی متاسفانه یک عده ای فضاسازی می کنند.

کاشانی اضافه نمود:از کفاشیان خواهش می کنم جلسه ای را در این باره بگذارد. ما قصد دخالت در کار کی روش را نداریم. او قطعا آموزه های زیادی دارد چرا که صاحب نسل طلایی پرتغال و مربی فیگوها بوده است.

مدیر تیم امید با بیان اینکه پیش نویس قراردادها امضا شده و اصلاحات لازم اجرا شده است، در پاسخ به این سئوال که آیا مبلغ این قرارداد را فدراسیون می دهد یا خیرین؟ خطاب به عادل فردوسی پور گفت: الان شما طعنه می زنید؟ حقوق شما راخیرین می دهند یا صدا و سیما؟! شما (عادل فردوسی پور) مثل سیندرلا هستید که از ساعت 12 به بعد لباست را عوض می کنی و تغییر می کنی! در هر صورت باید بگویم مبلغ قرارداد کادر فنی با فدراسیون است.

کاشانی درباره اینکه محمد مایلی کهن همیشه یکی از مخالفان برگزاری اردوهای خارجی بوده ولی حالا با اردوهای خارجی تیم امید مسئله ای ندارد، گفت: آقای مایلی کهن یکی از مخالفان اردوی خارجی ما هم بود ولی ما داخل ایران زمین مناسب نداریم. ما شهرستان های مختلف هم رفتیم ولی زمین خوبی پیدا نکردیم.

مدیر تیم امید در سرانجام از برگزاری بازی تدارکاتی تیم امید با تاجیکستان در تعطیلی 6 روزه لیگ در بندرعباس خبر داد و گفت: روز یازدهم دی ماه هم اردوی یک هفته ای در امارات خواهیم داشت و با تیم ویتنام بازی می کنیم. سپس هجدهم از امارات به کشور قطر خواهیم رفت.

قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته گذشته به کمک کاشانی انجام شد.

در میانه صحبت با کاشانی گزارشی از مرگ دلخراش هوادار 69 ساله پرسپولیس در مسابقه برابر نفت و صحبت های فرزند و دوست او و گلایه های آنها از عدم رسیدگی به او قبل و بعد از درگذشتش پخش شد.

مروری بر واکنش های باشگهاه های بزرگ دنیا به درگذشت هواداران تیمشان و مقایسه آن با واکنش باشگاه پرسپولیس انجام شد و فردوسی پور از این بی توجهی انتقاد کرد و از حبیب کاشانی خواست به وضعیت خانواده این هوادار رسیدگی شود.

ساعت 00:17 بامداد اولین بار آمار نتایج نظرسنجی پخش شد که با شرکت یک میلیون و 123 هزار نفر، مهد رحمتی با 45،9 درصد اول بود و کمال کامیانی نیا با 29،1 درصد و کریم انصاری فرد با 9،7 درصد دوم و سوم بودند.

از 90 تا 90 شامل حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد.

مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی به عنوان مهمان ویژه به برنامه نود آمد و مصاحبهی امشب با او آغاز شد.

مدافع تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه در جام ملتهای آسیا با سلام و صلوات به عراق پنالتی زده بود، گفت: اعتماد به نفسم برای بازی در تیم ملی با صحبت های کارلوس کی روش روی هزار رفت!

مرتضی پورعلی گنجی بعد از اتمام لیگ چین و بازی در تیم تیانجین، در حال استراحت و فرا رسیدن جابجایی زمستانی است تا در صورت داشتن پیشنهاد اروپایی، فوتبالش را در این قاره ادامه بدهد.

این مدافع تیم ملی که میهمان برنامه نود بود، صحبت های مختلفی را از زندگی و فوتبالش به زبان آورد که گزیده آن در زیر می آید:

* جام ملتهای استرالیا برایم خوش یمن بود. من پنج سال هافبک دفاعی بازی کردم ولی فوتبالم به چشم نیامد. بعد از مصدومیت پژمان منتظری بود که کارلوس کی روش به من اعتماد به نفس داد.

* قبل از جام ملتهای آسیا کی روش از من پرسید که آیا استرس دارم؟ من هم گفتم اگر بگویم استرس ندارم، دروغ است. کی روش هم به من گفت تو مقابل بنفیکا بازی کرده ای و می توانی بهترین عملکرد را داشته باشی. بعد از حرفهای کی روش اعتماد به نفسم رفت روی هزار!

* در بازی با سوئد مقابل زلاتان ابراهیموویچ بازی کردم. زلاتان که برای خودش تیر برقی است. او یک اشاره به ما می کرد و زمین می خوردیم و هر کسی به این بازیکن برخورد کند، خرد می شود!

* در جام ملتهای آسیا، با سلام و صلوات به عراق پنالتی را گوشه دروازه زدم!

* وقتی روی بازیکن عراق خطای پنالتی کردم، گفتم یا خدا، ناراحتی 70 میلیون نفر روی دوش تو افتاد! برای همین گل قوچان نژاد به عراق بیشتر از گل خودم به من چسبید.

* دوران کودکی می رفتیم کنار ساحل والیبال ساحلی بازی می کردیم و برای همین خوب برای سر زدن در فوتبال خوب درجا می پرم.

* پیش خودم می گفتم اگر در بازی با سوئد خوب باشم از همانجا به فوتبال اروپا می روم که اینطور نشد. هیچ کار خاصی در آن بازی نکردم.

* قبل از اینکه برای بازی در تیم تیانجین به چین بروم، حرف رضا شاهرودی را گوش کردم و برای این که در چین گرسنه نمانم با خودم یک چمدان تن ماهی، کنسرو و جوجه به چین بردم. سه ماه کارم همین بود که کنسروها را مخلوط می کردم و می خوردم. در کل سه، چهار کیلو وزن کم کردم.

* شهر تیانجین فقط یک ایرانی داشت. این ایرانی خلبان بود که او را نمی دیدم.

* بعد از فوت پدرم حتی کرایه اتومبیل هم نداشتم که از روستا به شهر بروم. همیشه سر راه می ایستادم تا یک آشنا رد بشود و مرا تا شهر برساند.

* بعد از پاس به تیم احسان ری رفتم. در آن مدت در یک اتاق کنار زمین زندگی می کردم و سه ماه ساندویچ می خوردم.

* جواد نکونام الگوی داخلی من بود. سبک فوتبالم به آقا جواد شبیه بود. البته آقاجواد کاپیتان بسیار خوبی بود. او یکبار سر بازی با بحرین سرم داد زد که با تمرکز بازی کنم. بعد از آن دیگر اشتباه نکردم. در فوتبال خارجی هم الگویم بالاک بود. البته می گویند سبک بازی ام در دفاع به راموس شبیه است، ولی راموس کجا و مرتضی کجا!

منتظر تعطیلات ژانویه هستم تا اگر پیشنهاد اروپایی بود، به یک تیم اروپایی بروم وگرنه در یک تیم آسیایی بازی خواهم کرد.

من خسیس نیستم. یک روزی پسر نداری بودم. شاید هزار تومان برای من 100 هزار تومان بود. از خدا خواسته ام آنقدر به من پول بدهد که به ندارها بدهم.

گزارشی از باشگاه آلکمار هلند با شرحات علیرضا دنیابخش و حضور او در این باشگاه هلندی پخش شد که نسخه کامل آن در سایت برنامه قرار می گیرد.

تیم منتخب هفته سیزدهم لیگ برتر براساس نمرات کارشناسان سایت برنامه نود تشکیل شده و به نمایش گذاشته شد. با توجه به نمره های داده شده مسعود حسن زاده با نمره 1 بهترین بازیکن تیم بود.

بخش دوم ایران نود با سفر به استان بوشهر و بررسی وضعیت فوتبال این استان پخش شد.

مرور عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور در هفته گذشته بخش بعدی نود بود.

مسابقات هفته هفدهم لیگ دسته اول مرور شده و گل های بازی ها پخش شد.

روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه نود مرور شد.

حواشی هفته بیستم لیگ برتر فوتسال با بازی عجیب و نیمه تمام گیتی پسند و منصوری قرچک و حمله تماشاگران به زمین، بخش بعدی بود که روی آنتن رفت.

در ادامه تقوی مدیر تیم منصوری روی خط تلفنی آمد و دلیل جنجالی شدن بازی های این تیم با گیتی پسند را برخورد نامناسب فدراسیون فوتبال با مسئله تبانی این باشگاه در سال های گذشته مطرح کرد.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت 1:40 بامداد به سرانجام رسید. در سرانجام با شرکت یک میلیون و 387 هزار نفر مهدی رحمتی با 46،7 درصد بهترین بازیکن دو ماه اخیر شد و پس از وی کمال کامیابی نیا با 28،3 و کریم انصاری فرد با 9،6 دوم و سوم شدند.

منبع: انتخاب

به "همه آنچه در برنامه نود گذشت ، آبراموویچ ،رحمتی ، سیندرلا و کتک زدن داور در روز روشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه آنچه در برنامه نود گذشت ، آبراموویچ ،رحمتی ، سیندرلا و کتک زدن داور در روز روشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید