چگونه از گرسنگی زیاد در ماه رمضان جلوگیری کنیم؟

به گزارش وبلاگ محتوا، ماه رمضان آغاز شده است در روزهایی که کرونا هنوز یکی از مسائل اساسی است و فصل بهار که روزهای طولانی دارد. از فواید روزه گرفتن بسیار شنیده و خوانده ایم و باید اکنون در شرایط حال حاضر شیوه ای را روش هایی را پیش بگیریم که بتوانیم سلامت خود را هم تضمین کنیم و در خاتمه ماه رمضان از آن چه که فواید روزه است بهره برده باشیم. اما در زمان سحری چه غذاهایی بخوریم که کمتر گرسنه شویم؟

چگونه از گرسنگی زیاد در ماه رمضان جلوگیری کنیم؟

وزن طبیعی را حفظ کنید

متخصصین و پزشکان بر این باور هستند که برنامه غذایی ما در ماه مبارک رمضان نباید نسبت به قبل خیلی تغییر آن چنانی داشته باشد. برنامه غذای باید طوری تنظیم گردد که بر روی وزن طبیعی تأثیر زیادی نداشته باشد و اگر وزن شما در حال افزایش یا کاهش بود به این معنا است که رژیم غذایی درستی انتخاب ننموده اید.

ماه رمضان در روزهای طولانی بهار قرار گرفته است. با توجه به ساعات طولانی گرسنگی در روز، باید غذاهایی را مصرف کنیم که به کندی و دیر هضم می شوند تا انرژی لازم برای شما را حفظ نمایند و کمتر احساس گرسنگی کنید. مثل غذاهای حاوی فیبر زیاد. غذاهای دیرهضم به غذاهایی گفته می گردد که معمولا 8 ساعت در دستگاه گوارش می مانند و غذاهای زود هضم فقط 3 تا 4 ساعت در معده باقی می مانند و بعد از این ساعات شما احساس گرسنگی خواهید داشت.

چه خوراکی هایی به رژیم غذایی اضافه کنیم؟

کدام خوراکی ها باعث می شوند دیرتر گرسنه شوید؟ حبوبات و غلات مثل جو، گندم، جو دوسر، لوبیا، عدس، آرد سبوس دار ، برنج با پوست در دسته غذاهای دیر هضم و غذاهایی که حاوی قند، آرد سفید هستند، زود هضم شمرده می شوند. از طرفی خوراکی هایی که برای رژیم لاغری در نظر گرفته می شوند می توانند به یاری شما بیایند چرا که این نوع خوراکی ها برای کسانی توصیه می گردد که قصد دارند وزن خود را کم نمایند و اندازه کمتری خوراکی بخورند و هم زمان احساس گرسنگی کمتری داشته باشند. این خوراکی ها کدام اند؟

بروکلی

همه می دانند که بروکلی برای کاهش وزن، غذایی بسیار مناسب است. یک فنجان بروکلی، 31 کالری، 2.4 گرم فیبر و 2.5 گرم پروتئین دارد. می توانید از بروکلی در سوپ های مختلف استفاده و مواد مغذی آن را دریافت کنید

گل کلم

باید تاکید داشت که باید فیبر را به رژیم غذایی اضافه کنید در این حالت برترین گزینه برای شما گل کلم است. یک فنجان از این سبزی 2.5 گرم فیبر دارد. می توانید خام بخورید یا می توانید مانند پوره سیب زمینی، این بار پوره گل کلم تهیه کنید.

اسفناج

اسفناج مواد مغذی بسیار زیادی دارد. یک فنجان اسفناج، 4.3 گرم فیبر و 5.3 گرم پروتئین دارد. برترین راه استفاده از اسفناج این است که آن را به سالاد و ساندویچ های خود اضافه کنید. می توانید از آن در تهیه املت هم بهره ببرید.

لوبیاسفید

لوبیاها منبع سرشاری از فیبر هستند. یک فنجان 12 گرم فیبر دارد. لوبیا سفید فیبر بسیار بالایی دارد، که جز کلیدی برای سلامت معده و روده است. فیبر قادر است مدفوع را روان نموده و از علائم یبوست و اسهال جلوگیری کند. علاوه بر این، فیبر، حرکات روده را تحریک و نرمال می نماید. یک رژیم با فیبر خوب، روده ها را تمیز می نماید و از بیماری های گوارشی جدی مانند زخم معده جلوگیری می نماید.

نخود

نخود میزان زیادی از فیبر و پروتئین دارد که به سیری یاری می نماید.به عبارت دیگر، دیرتر احساس گرسنگی می کنید. بعلاوه نخوداز منابع سرشار اسید آمینه، تریپتوفان و سرتونین به تعداد می رود و نقش مهمی درتنظیم خلق و خو و خواب دارد. مصرف تریپتوفان در شب، سبب ایجاد آرامش در فرد می گردد.

منبع: ایرنا زندگی

به "چگونه از گرسنگی زیاد در ماه رمضان جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از گرسنگی زیاد در ماه رمضان جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید