رزم حسینی: کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است

به گزارش وبلاگ محتوا، تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت از آنجا که کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است، اجرای طرح های توسعه ای در فولاد مبارکه شروع شده و مقرر است که سرعت کار افزایش یابد.

رزم حسینی: کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است

به گزارش خانه ملت، علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه پس از نشست مشترک با محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: در جلسه امروز موضوعات مختلفی در حوزه بازار فولاد و سیاست های مربوط به تنظیم بازار مطرح شد و توافقات خوبی صورت گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت آنالیز طرح های توسعه ای در حوزه فراوری فولاد به ویژه ورق را یکی دیگر از موضوعات آنالیز شده در این جلسه برشمرد و افزود: احتیاج سالانه کشور به ورق فولادی حدود 5 میلیون تُن است به همین دلیل اجرای طرح های توسعه ای در فولاد مبارکه شروع شده و مقرر است که سرعت کار افزایش یابد.

عضو کابینه دوازدهم گفت: هرچند تحریم موجب ایجاد بعضی موانع شده اما می توان به وسیله همکاری با سایر شرکت ها -که مذاکراتی در این زمینه صورت و تفاهم هایی برای انعقاد قراردادهای اولیه انجام گرفته- نه تنها ورق کشور را تامین کرد بلکه مازاد آن را نیز صادر کرد.

افتتاح فاز نخست الکترود گرافیتی تا سرانجام سال

رزم حسینی با بیان اینکه دستور کار بعدی جلسه امروز موضوع الکترود گرافیتی بود که این محصول کالایی استراتژیک برای صنایع فولاد کشور است، ادامه داد: به رغم اینکه پروژه ای در این حوزه در سال های گذشته کلید خورده اما فعالیت آن متوقف شده در نشست امروز مدیران ارشد این حوزه تعهد دادند در هفته آینده برنامه زمانبندی شده برای تکمیل این پروژه به ما ارائه دهند تا فاز نخست آن در سرانجامی سال افتتاح گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رزم حسینی: کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزم حسینی: کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید