احتمال توزیع فرآورده های لبنی با بن کارت

به گزارش وبلاگ محتوا، تهران (پانا) - مدیر عامل صنایع شیر ایران گفت محتمل است دولت برای حمایت از دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر جامعه بن کارتی توزیع کند تا این افراد بتوانند فرآورده های لبنی را بعد از حذف ارز کالاهای اساسی خریداری نمایند اما هنوز صحبت و قراردادی منعقد نشده است.

احتمال توزیع فرآورده های لبنی با بن کارت

به گزارش خبرآنلاین، عبدالله قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران امروز در حاشیه گردهمایی سراسری شورای اسلامی کار این مجموعه گفت: با حذف ارز 4200 تومانی به طور قطع قیمت شیرخام نیز افزایش می یابد که این ماده اولیه 60 تا 70 درصد هزینه های فراوری فرآوره های لبنی را تشکیل می دهد. با افزایش قیمت شیر خام پیش بینی می گردد که قیمت محصولات لبنی نیز بیش از 60 درصد افزایش یابد.

وی اضافه نمود: دولت برای آسیب زدن به مصرف نمایندگان و تولییدنمایندگان تمهیداتی را در نظر گرفته است تا اقشار پذیر، امکان تداوم مصرف محصولات لبنی را داشته باشند و فراوری نمایندگان نیز به وسیله دریافت مشوق های صادراتی بتوانند مازاد مصرف را به بازار های خارجی صادر نمایند.

مدیرعامل صنایع شیر ایران ادامه داد: گرانی لبنیات به طور قطع بر روی سرانه مصرف این محصولات اثر می گذارد که دولت برای برطرف این مشکل طرح هایی مانند توزیع شیر در مدارس و کارت توزیع لبنیات، احتیاج اقشار ضعیف و دهک های پایین جامعه را تامین کند.

وی توضیح داد:کاهش مصرف لبنیات می تواند در آینده بیماری هایی برای مردم ایجاد کند به همین منظور دولت شرایطی ایجاد می نماید که مصرف لبنیات کاهش زیادی نداشته باشد و سلامت مردم در معرض خطر نگیرد.

قدوسی گفت: محتمل است برای دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر بن کارت توزیع می گردد تا این افراد بتوانند فرآورده های لبنی را خریداری نمایند اما هنوز صحبت و قراردادی با صنایع شیر نشده است.

وی درباره اخرین شرایط شیر مدارس نیز گفت: بودجه شیر مدارس هنوز اختصاص داده نشده است که امیداریم وزارت آموزش و پرورش این اعتبار را از دولت دریافت کند؛ ما آمادگی تامین محصولات مورد نظر داریم.

احتمال سخت و زیان آور شناخته شدن فعالیت کارگران خطوط فراوری فرآوردهای لبنی

علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: برای برطرف دغدغعه مسکن کارگران کوشش می گردد که از ظرفیت های نهضت جهش در فراوری مسکن برای خانه دار شدن آنها استفاده کنیم.

وی در ارتباط با شرایط حقوق و دستمزد کارگری در سال آینده نیز گفت:جلسات حقوق و دستمزد سال آینده در شورای کار برگزار شده و نظرات نماینگان کارگری نیز گرفته شده است امیداریم جمع بندی صورت گرفته به شکلی باشد که تا دغدغه های کارگران برطرف گردد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت در پی کنترل تورم است و در صورتی که تورم کنترل نگردد هر گونه افزایش حقوق ها نیز نتایجی برای معیشت مردم نخواهد داشت.

وی توضیح داد: از شرکت های دیگر نیز درخواست می شد مانند صنایع شیر ایران در ارتباط خود با جامعه کارگری، هم افزاییی ایجاد نمایند تا کارگران خود را در سود و ضرر کارفرما شریک بدانند.

وی در پاسخ به درخواست نمایندگان کارگران درباره سخت و زیان آور شناخته شدن کارگران خط فراوری فراورده های لبنی گفت: این موضوع آنالیز و ظرف مدت یک ماه اطلاع رسانی می گردد. بر این اساس مدیت بازنشستگی آنها کاهش می یابد.

در خاتمه این مراسم از قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران به وسیله نمایندگان جامعه کارگری و معاون وزیر کار به علت ارتباط موثر با نیروی کار تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "احتمال توزیع فرآورده های لبنی با بن کارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال توزیع فرآورده های لبنی با بن کارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید