تمدید ثبت نام دیابتی ها برای دریافت انسولین قلمی تا 20 تیر ماه

به گزارش وبلاگ محتوا، تهران (پانا) - معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد طرح ثبت نام بیماران دیابتی تا 20 تیر ماه تمدید شده و پس از اتمام موعد مقرر توزیع دارو صرفاً به بیماران ثبت شده در این سامانه صورت می گیرد.

تمدید ثبت نام دیابتی ها برای دریافت انسولین قلمی تا 20 تیر ماه

به گزارش وبدا، معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره 2 خود درمورد ثبت نام جهت دریافت داروی انسولین قلمی شرح داد: اکنون اطلاعات بیماران تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در سامانه مدیریت بیماریهای نادر بارگذاری و اطلاعات بالغ بر 50 درصد از بیماران مصرف نماینده انسولین قلمی پیش بینی شده در کشور ثبت شده است.

براساس این اطلاعیه، با اقدامات صورت پذیرفته نیازی به مراجعه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت به مراکز دیابت نیست و بیماران صرفاً با مراجعه به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) می توانند از ثبت کدملی و صحت اطلاعات درج شده خود اطمینان حاصل نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: بمنظور ساماندهی فرآیند توزیع انسولین قلمی و ارتقای سطح دسترسی بیماران دیابتی به این گروه از داروها، از ماه گذشته طرح ثبت نام این بیماران در سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) با دستور اکید وزیر بهداشت و تاکید بر استفاده حداکثری از امکانات مراکز درمانی، بهداشتی در دانشگاه های علوم پزشکی جهت پیشگیری از ازدحام مراجعین در شرایط شیوع COVID19 آغاز شد. تا جایی که درحال حاضر 828 مرکز دیابت در سطح کشور در این زمینه فعال هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه نمود: همچنین جهت تسریع در این خصوص، مذاکرات مستمری با سازمانهای بیمه گر پایه در مورد تطابق بانک اطلاعاتی این بیماران و انتقال داده به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) اجرا شده است. درحال حاضر اطلاعات بیماران تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در سامانه بارگذاری و اطلاعات بالغ بر 50 % از بیماران مصرف نماینده انسولین قلمی پیش بینی شده در کشور ثبت شده است.

در این اطلاعیه تصریح شده است: با اقدامات صورت پذیرفته نیازی به مراجعه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت به مراکز دیابت نیست و بیماران صرفاً با مراجعه به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) می توانند از ثبت کدملی و صحت اطلاعات درج شده خود اطمینان حاصل نمایند و چنانچه اطلاعاتشان نیاز به اصلاحاتی دارد آخرین اصلاح را انجام و ثبت نهایی نمایند. در صورت عدم ثبت اطلاعات هم با انتخاب استان/ شهر محل سکونت خود، از لیست مراکز دیابت محدوده سکونت خود مطلع شوند و با مراجعه و ارائه مستندات پزشکی اقدام به ثبت نام در این سامانه نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تمدید ثبت نام دیابتی ها برای دریافت انسولین قلمی تا 20 تیر ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید ثبت نام دیابتی ها برای دریافت انسولین قلمی تا 20 تیر ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید