آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری برگزار شد

به گزارش وبلاگ محتوا، آزمون جامع دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری که به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده بود، امروز جمعه 24 مردادماه 99 با صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فواصل اجتماعی در سطح 31 استان کشور و منطقه آزاد کیش برگزار شد.

آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری برگزار شد

به گزارش خبرنگار وبلاگ محتوا، زاهد شفیعی مدیرکل دفتر آموزش وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، با اعلام این خبر اظهار داشت: درپی موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا ، آزمون جامع هماهنگ و سراسری دوره های کوتاه مدت گردشگری در شش رشته راهنمایان گردشگری (در سه زیر رشته راهنمایان فرهنگی ،طبیعت گردی و زمین گردشگری)، مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، کارشناسان ارزیاب طرح تطبیق و مدیران طرح تطبیق در دو نوبت صبح و عصر در 31 استان کشور و جزیره کیش به صورت هماهنگ و سراسری و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گشت.

او ادامه داد: در برگزاری این آزمون که با مدیریت و نظارت دفتر آموزش گردشگری و با استفاده از توان شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی به عنوان بازوی اجرایی وزارتخانه برگزار گشت، تعداد 6061 فراگیر در رشته های فوق الذکر، آموخته ها و دانش اکتسابی خود را در دوره های مختلف گردشگری و موسسات آموزش گردشگری سراسر کشور در معرض سنجش و امتحان قرار دادند.

شفیعی به اتفاق جواد موسوی مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری و خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی با حضور در دو حوزه دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه تهران ضمن نظارت بر نحوه برگزاری آزمون با تعدادی از شرکت کنندگان درباره شرایط برگزاری گفت وگو کردند.

مدیرکل دفتر آموزش وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با ابراز امیدواری از پایان یافتن معضل کرونا گفت: با بازگشت رونق به صنعت گردشگری و آغاز به کار فراگیران در این بخش نیروی تازه ای به بدنه این صنعت تزریق خواهد شد.

در این دوره از آزمون، دوره راهنمایان فرهنگی با تعداد 2950 شرکت کننده دارای بیشترین متقاضی بود و در دوره های مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی 1944 نفر، راهنمایان طبیعت گردی 908 نفر و راهنمایان زمین گردشگری 40 نفر، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری 380 نفر، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق 163 نفر و مدیرفنی طرح تطبیق 26 نفر شرکت کردند.

همچنین استان تهران با بیشترین متقاضی به تعداد 1561 نفر و استان های خراسان رضوی 561 نفر، فارس 445 نفر و اصفهان 417 نفر در صدر جدول آمار قرار گرفتند.

نتایج آزمون فوق روز چهارشنبه 19 شهریورماه 99 در سامانه آزمون جامع به آدرس edutourism.ichto.ir در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری سالانه در دو مقطع زمانی به همت دفتر مطالعات آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می شود.

منبع: میراث آریا

به "آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید