رئیس علوم پزشکی قم: نگران پیک دوباره کرونا هستیم

به گزارش وبلاگ محتوا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه گرما تأثیری در کم شدن شیوع بیماری کرونا ندارد، گفت: در زمینهٔ پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باید همچنان هوشیار باشیم و مردم را بی تفاوت نکنیم.

رئیس علوم پزشکی قم: نگران پیک دوباره کرونا هستیم

به گزارش تسنیم، محمدرضا قدیر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری، گفت: در زمینهٔ درمان سیر بیماری کرونا، تعداد بیماران بستری نزولی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در بیمارستان های شهید بهشتی و فرقانی هم پذیرش بیماران غیر کرونایی را آغاز نموده ایم، اضافه نمود: یک طبقه از این دو بیمارستان هنوز بیماران کرونایی هستند و عملاً بیمارستانی که به صورت کامل در اختیار بیماران کرونایی بوده، بیمارستان کامکار است.

وی اعلام کرد: شرایط درمان با توجه به استراتژی های اخذشده و زحمات کادر درمانی و پزشکی جوابگو بوده، ولی به دلیل کم شدن فاصله گذاری های اجتماعی باید همواره نگران باشیم.

قدیر با بیان اینکه کم شدن فاصله گذاری های اجتماعی نگران کننده است، گفت: خیابان ها شلوغ شده و در مراکز فروش و عرضه کالا فاصله ها کم شده و عدم رعایت موازین بهداشتی ما را نگران می نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه گرما تأثیری در کم شدن شیوع بیماری کرونا ندارد، ابراز کرد: استان خوزستان در پیک قرار داشته و برخلاف اجداد ویروس کرونا یعنی سارس که در گرما غیرفعال می شدند و پیک های آن ها در هوای سرد و خشک یعنی پاییز و زمستان بوده در خصوص بیماری کرونا به دلیل ناشناخته بودن رفتار این بیماری، غیرقابل پیش بینی است.

وی با بیان نامعلوم بودن زمان انتها ویروس کرونا اظهار داشت: در زمینه پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باید همچنان هوشیار باشیم و مردم را بی تفاوت نکنیم.

منبع: فرارو

به "رئیس علوم پزشکی قم: نگران پیک دوباره کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس علوم پزشکی قم: نگران پیک دوباره کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید