کاهش بیماران بدحال کرونا ، لزوم تداوم محدودیت ها تا پایان اپیدمی

به گزارش وبلاگ محتوا، فوق تخصص مراقبت های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری گفت: با توجه به کاهش بیماران بدحال کرونایی، آی سی یو حاد تنفسی بیمارستان مسیح دانشوری به حالت عادی برگشت و از این پس بیماران بدحال سل را پذیرش می کند.

کاهش بیماران بدحال کرونا ، لزوم تداوم محدودیت ها تا پایان اپیدمی

به گزارش وبلاگ محتوا، دکتر سید محمدرضا هاشمیان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش محسوس تعداد بیماران کرونایی بستری در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های کشور، مطرح نمود: خوشبختانه اعمال محدودیت های کرونایی، سخت گیری های مرتبط با ترددهای شبانه و بین شهری و همچنین افزایش سطح رعایت اصول بهداشتی و پروتکل ها از سوی مردم به کاهش فرایند ابتلا و شیوع بیماری منجر شده است.

به گفته وی، محدودیت تردد شبانه به کاهش تجمعات شبانه، دورهمی های خانگی و همچنین کاهش مراجعه افراد به رستوران ها، در نهایت کم شدن آمار ابتلا و بستری بیماران در بیمارستان ها منتهی شده است.

این فوق تخصص مراقبتهای ویژه بیمارستان مسیح دانشوری استفاده از داروهای ضدویروسی موثر در پروتکل های درمان و تحت پوشش بیمه قرار دریافت داروها را نیز در فرایند بهبود درمان بیماران کرونایی و همچنین کاهش طول بستری بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان ها موثر دانست.

تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در حال کاهش است

هاشمیان در همین رابطه از بازگشت آی سی یو حادتنفسی بیمارستان مسیح دانشوری به حالت عادی خبر داد و گفت: فرایند در پیش گرفته شده یعنی اعمال محدودیت های جدی و بکارگیری داروهای موثر، عامل این شرایط خوشایند، یعنی بازگشت آی سی یو اصلی بیمارستان به شرایط عادی است که امیدواریم با تداوم محدودیت ها، این شرایط ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: البته آی سی یو اورژانس بیمارستان مسیح دانشوری همچنان پذیرای بیماران بدحال کرونایی است ولی از آنجا که تعداد بیماران بدحال کرونایی به نصف کاهش یافته، آی سی یو اصلی بیمارستان و یا همان آی سی یو حادتنفسی به حالت قبل برگشته و از این پس بیماران بدحال سل را پذیرش می کند.

هاشمیان با بیان اینکه به موازات کاهش آمار ابتلا و بستری، تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در حال کاهش است، گفت: اگر از همان ابتدای شیوع محدودیت ها جدی تر اعمال و دنبال می شد، بسیار زودتر به شرایط تقریبا مطلوب کنونی دست می یافتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر بیماران بدحال آنهایی هستند که یا به توصیه ها بی توجه بوده اند و یا افراد دارای بیماری های زمینه ای و ریسک فاکتور هستند که در مواجهه با ویروس قرار گرفته اند.

تداوم محدودیت های کرونایی تا پایان اپیدمی الزامی است

این استاد دانشگاه با اشاره به پیش بینی های در خصوص افزایش آمارها و شرایط بسیار سخت بیماری در زمستان، گفت: این پیش بینی ها با اعمال محدودیت های جدی محقق نشد و امیدواریم با تداوم اعمال محدودیت ها و همچنین رعایت پروتکل ها از سوی مردم، به شرایط بهتر و و مناسب تری برسیم، چرا که فرایند فعلی نتیجه مثبتی داشته و به کنترل و مدیریت اپیدمی کمک زیادی کرده است.

این فوق تخصص آی سی یو با تاکید بر اینکه تداوم محدودیت ها تا پایان اپیدمی الزامی است، اظهار کرد: اگر محدودیت ها را لغو کرده و یا شدت آن را کم کنیم، مجددا شرایط ناگوار گذشته تکرار می شود، بخصوص اینکه در فصل سرد سال همزمانی اپیدمی با سایر بیماری های تنفسی و ریوی مسائل را چندبرابر می کند.

این فوق تخصص مراقبت های ویژه همچنین با اشاره به جهش جدید ویروس کرونا در انگلستان و مشاهده موارد مشابه آن در برخی کشورهای دیگر، بر کنترل جدی مرزها تاکید کرد و گفت: کوچک ترین کم کاری و اشتباه می تواند شرایطی بدتر و پرخطرتر از گذشته ایجاد کند.

هاشمیان در پایان با اشاره به آغاز کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا، گفت: به همین دلیل امیدواریم با ورود هر چه سریع تر واکسن های تایید شده سازمان بهداشت جهانی، بتوان افراد دارای ریسک فاکتور و همچنین کادر درمان را نسبت به این بیماری مصون کرد و عملاً با دو استراتژی تداوم محدودیت ها و تزریق واکسن به سمت سفید شدن شرایط کل کشور تا قبل از پایان سال حرکت کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "کاهش بیماران بدحال کرونا ، لزوم تداوم محدودیت ها تا پایان اپیدمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بیماران بدحال کرونا ، لزوم تداوم محدودیت ها تا پایان اپیدمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید