خریداران سکه باید مالیات بدهند؟

به گزارش وبلاگ محتوا، خبرنگاران : کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید نموده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.

خریداران سکه باید مالیات بدهند؟

به گزارش وبلاگ محتوا به نقل از صداوسیما، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم با توجه به محدودیت های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن ها در سال 97 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده برای سال 98 بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.

محمد مسیح اضافه کرد: برای مشاغلی که مالیات عملکرد سال 97 آن ها دو میلیون و پانصد تا پنج میلیون تومان بوده رشد 4 درصد، بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان، 8 درصد و 10 میلیون تومان به بالا 12 درصد افزایش در نظر گرفته شده است. سال جاری این امکان نیز در نظر گرفته شده که صاحبان مشاغل بتوانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی نیز نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند.

وی گفت: مشاغلی که در سال 97 فروش و درآمد آن ها حداکثر 990 میلیون تومان است می تواند از ظرفیت این تبصره استفاده نمایند که شامل صاحبان مشاغل گروه های دوم و سوم قانون مالیات های مستقیم و عمدتاً شامل سوپرمارکت ها خواربارها، نانوایی ها، املاک و مواردی از این دست هستند. صاحبان این مشاغل می توانند در پنج قسمت مساوی این مالیات مقطوع را پرداخت نمایند.

مالیات سکه های خریداری شده از بانک ها دریافت می گردد

معاون سازمان امور مالیاتی درباره مالیات خرید سکه، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید نموده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند و دستورالعمل دقیق آن طی یکی دو روز آینده اعلام می گردد.

مسیح اضافه کرد: خریداران سکه که سکه های خود را عرضه می نمایند و به فروش می رسانند باید حتماً نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات متعلق آن اقدام نمایند.وی با بیان اینکه ما اطلاعات مربوط به خریداران سکه را در اختیار داریم گفت: عرضه و فروش این سکه ها نیز در نهایت برای ما معین خواهد شد و مالیات ان را نهایتاً مطالبه خواهیم کرد.

معاون سازمان امور مالیاتی تاکید نمود: خریداران سکه با تعداد بالا در صورت پرداخت نکردن مالیات شامل جرایمی می شوند که غیرقابل بخگرددگی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "خریداران سکه باید مالیات بدهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریداران سکه باید مالیات بدهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید