خبرنگاران دانش آموزان کردستانی در یازدهمین المپیاد فناوری نانو اول شدند

به گزارش وبلاگ محتوا، سنندج - خبرنگاران - مدیر پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج گفت: استان کردستان با 13 دانش آموز برگزیده، مقام اول کشور در یازدهمین المپیاد فناوری نانو را از آن خود کرد.

خبرنگاران دانش آموزان کردستانی در یازدهمین المپیاد فناوری نانو اول شدند

فرانک زمانی راد روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ محتوا گفت: بخش دانش آموزی المپیاد علوم و فناوری نانو هر سال برای دانش آموزان پایه های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم برگزار و شرکت کنندگان در سه مرحله رقابت می کنند.

وی اضافه کرد: مرحله اول یازدهمین المپیاد دانش آموزی نانو، شهریور سال جاری در قالب یک آزمون مجازی با سوالات تستی در سامانه آزمون باشگاه نانو برگزار شد.

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج اضافه کرد: در مرحله دوم این المپیاد که مهر سال جاری در 19 شهر و 17 استان، در قالب آزمون تستی - تشریحی، برگزار شد، 418 دانش آموز منتخب با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور با هم به رقابت پرداختند که در نهایت 30 نفر برای حضور در مرحله نهایی برگزیده شدند.

وی گفت: استان کردستان با 13 دانش آموز برگزیده، مقام اول کشور را در این مرحله از المپیاد کسب کرد و استان های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی، هر کدام با سه برگزیده به صورت مشترک در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

زمانی راد تاکید کرد: در این میان آموزش وپرورش ناحیه دو سنندج و پژوهش سرای دانش آموزی با هفت دانش آموز برگزیده در مرحله دوم یازدهمین المپیاد علوم و فناوری نانو مقام اول کشور و استان کردستان را به خود اختصاص داد.

وی اضافه کرد: برگزیدگان این مرحله به صورت حضوری برای کسب مدال های طلا، نقره و برنز به رقابت می پردازند ضمن اینکه صاحبان مقام های اول تا سوم این المپیاد از امتیاز عضویت در بنیاد ملی نخبگان و مزایای آن بهره مند می شوند.

استان کردستان 300 هزار دانش آموز دارد که در سه هزار و 900 واحد آموزشی تحصیل می کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دانش آموزان کردستانی در یازدهمین المپیاد فناوری نانو اول شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دانش آموزان کردستانی در یازدهمین المپیاد فناوری نانو اول شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید