جزئیات تسهیلات 2 میلیاردی برای کسب وکارها

به گزارش وبلاگ محتوا، به گزارش تجارت نیوز، دستورالعملی که از سوی سازمان فناوری اطلاعات منتشر شده است، برای لزوم به حداقل رساندن عواقب اقتصادی-اجتماعی شرایط به وجود آمده حاصل از شیوع ویروس کرونا در کشور است. بر اساس این دستورالعمل، دامنه شمول حمایت از طرق وام وجوه اداره شده، اشخاص حقوقی است که به واسطه بحران حاصل از شیوع ویروس کرونا، ارائه خدمات یا فروش آن ها تحت تاثیر قرار گرفته است و میزان این تسهیلات نیز حداکثر 2 میلیارد تومان با نرخ سود 9 درصد است.

جزئیات تسهیلات 2 میلیاردی برای کسب وکارها

این طرح 25 آذر سال گذشته ارایه دو ماه بعد به تایید وزیر ارتباطات رسیده است. هدف کلی این طرح حمایت و ارائه تسهیلات سرمایه در گردش متناسب با تعداد نیروی انسانی دارای کد بیمه جهت حمایت از کسب وکارهای فاوای آسیب دیده در شرایط بحرانی حاصل از ویروس کروناست.

میزان تسهیلات برای هر نیروی انسانی دارای کد بیمه مبلغ 10 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد است که باید طی 12 ماه بدون گذراندن دوره تنفس پرداخت شود.

سقف میزان وام برای شرکت های نوپا 500 میلیون تومان و برای شرکت های غیرنوپا 2 میلیارد تومان است.

برای دریافت این تسهیلات، صاحبان کسب وکار باید در سامانه ایران نوآفرین ثبت نام کرده و در خواست خود را برای دریافت تسهیلات اضطراری نوآفرین ارسال کنند.

پس از شناسایی آنها به عنوان کسب وکار حوزه فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) آسیب دیده در شرایط بحرانی توسط دبیرخانه وجوه اداره شده یا نظام صنفی رایانه ای، کسب وکار باید تعهد دهد 90 درصد سطح اشتغال خود را تا انتها بازپرداخت تسهیلات حفظ خواهد کرد.

برای دریافت وام کمتر از 500 میلیون تومان چک یا ظهرنویسی 2 ضامن نیاز است و برای ضمانت دریافت وام بیشتر از این مقدار اوراق سهام قابل معامله در بازار اول، اوراق خزانه، ضمانت نامه معتبر بانکی، ضمانت نامه صادره از صندوق نوآوری و شکوفایی یا صندوق های پژوهشی و فناوری یا وثیقه ملکی مورد نیاز است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "جزئیات تسهیلات 2 میلیاردی برای کسب وکارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تسهیلات 2 میلیاردی برای کسب وکارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید