امکان صاحب فرزند شدن زوجین درگیر سرطان

به گزارش وبلاگ محتوا، لیلا نظری متخصص زنان و فلوشیپ ناباروری، با اشاره به ارائه خدمات درمان ناباروری در بیمارستان طالقانی، گفت: این خدمات در بالاترین سطح و کمترین هزینه به زوجین نابارور و سایر مراجعان ارائه می گردد.

امکان صاحب فرزند شدن زوجین درگیر سرطان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به سابقه 10 ساله بیمارستان طالقانی در آموزش فلوشیپ ناباروری و آی وی اف، اضافه نمود: در این بیمارستان، از حدود 20 سال قبل اقدامات تشخیصی و درمانی برای زوجین نابارور با حضور اساتید فوق تخصص که بیش از 25 سال سابقه کار دارند، به صورت کامل و با تعرفه دولتی و طبق بسته ای که وزارت بهداشت ابلاغ نموده است، ارائه می گردد.

نظری همچنین از ارائه خدمات درمانگاه های ویژه برای بیماری های زنان و زایمان در بیمارستان طالقانی اطلاع داد و گفت: بیماران در این درمانگاه ها تحت نظر پزشکان متخصص و فوق تخصص معاینه می شوند.

این متخصص زنان، به درمان بیماری تخمدان پلی کیستیک اشاره نمود و اضافه نمود: درمان این بیماران با همراهی متخصص زنان و نازایی، تغذیه و متخصص ورزشی پیگیری می گردد.

وی به فعالیت درمانگاه حفظ باروری در بیمارستان طالقانی اشاره نمود و گفت: در این بیمارستان برای آن دسته از مردان و زنان مبتلا به سرطان که دوست دارند بعد از درمان بچه داشته باشند، خدماتی ارائه می گردد که شامل حفظ و نگهداری تخمک، اسپرم و جنین این بیماران است.

این فلوشیپ ناباروری، ادامه داد: با توجه به اینکه بیماران مبتلا به سرطان بعد از درمان قادر به بچه دار شدن نیستند، می توانند از بانک تخمک یا اسپرم خودشان برای صاحب فرزند شدن استفاده نمایند.

نظری، همچنین به ارائه خدمات درمانی به زنانی که دچار سقط مکرر و شکست مکرر لانه گزینی جنین هستند، اشاره نمود و گفت: درمان این بیماران با همکاری تیمی متخصص زنان و زایمان، ژنتیک، ایمونولوژی و…، انجام می گردد.

به گفته وی، میزان موفقیت درمان آی وی اف در بیمارستان طالقانی مثل استاندارد های کشوری است. یعنی درمان با این روش، با 40 درصد موفقیت همراه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امکان صاحب فرزند شدن زوجین درگیر سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان صاحب فرزند شدن زوجین درگیر سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید