اسلامی: مرکز رسا آماده شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های هسته ای است

به گزارش وبلاگ محتوا، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از آمادگی مرکز فناوری و نوآوری رسا برای شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های هسته ای اطلاع داد.

اسلامی: مرکز رسا آماده شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های هسته ای است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد مرکز فناوری و نوآوری رسا آماده شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های هسته ای است.

اسلامی در مورد مرکز رسا گفت: مرکز فناوری و نوآوری رسا به عنوان یکی از مراکز تازه تاسیس در سازمان انرژی اتمی ایران و اولین مرکز نوآوری تخصصی در اکوسیستم نوآوری صنعت هسته ای با هدف تسهیل تجاری سازی دستاوردهای دانشمندان در حوزه هسته ای شروع به کار کرده است.

وی اضافه نمود: این مرکز با برنامه ریزی اجرا شده و بعلاوه اهداف ترسیم شده در صدد شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های دانشجویان و متخصصان علوم و فناوری هسته ای می باشد. در این جهت توجه به کاربرد پرتوها در صنایع غذایی و کشاورزی، فراوری رادیودارو، پرتودرمانی و توسعه نیروگاه ها در اولویت پژوهشی و تبدیل ایده به محصول این مرکز قرار دارند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: به کمک خداوند در این مرکز همکاری موثری با بخش خصوصی خواهیم داشت و فضایی علمی، پژوهشی را برای فارغ التحصیلان علوم و فناوری هسته ای فراهم می نماییم تا این عزیزان و سرمایه های کشور بتوانند با سازمان انرژی اتمی و پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.

وی افزود: امیدوارم که این مرکز با همکاری جامعه دانشگاهی، نخبگان، پژوهشگران و بعلاوه اکوسیستم نوآوری کشور گامی موثر در جهت تجاری سازی طرح های علمی پژوهشگران و بهره مندی جامعه از کاربردهای انرژی صلح آمیز هسته ای بردارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اسلامی: مرکز رسا آماده شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های هسته ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: مرکز رسا آماده شتاب دهی تحقیقات و عملیاتی سازی پژوهش های هسته ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید