اتفاق عجیب در بازار مرغ ، فروش جداگانه ضایعات به خریداران مرغ

به گزارش وبلاگ محتوا، تقاضا برای خرید ضایعات مرغ زیاد شده است. از این رو فروشندگان ضایعات مرغ را دور نمی ریزند و آنها را به شکل جدا به مردم می فروشند. سال گذشته فروش پوست مرغ هم خبرساز شده بود. در آن موقع فروشندگان گفته بودند پوست مرغ کیلویی 6 هزار تومان است و مصرف صنعتی دارد.

اتفاق عجیب در بازار مرغ ، فروش جداگانه ضایعات به خریداران مرغ

دریافت پول مجدد برای ضایعات مرغ

در همین مورد رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی به وبلاگ محتوا می گوید: وقتی مشتری تقاضای قطعه بندی مرغ را دارد فروشنده این ضایعات را به جای دستمزد بر می دارد. اما فروشندگان، ضایعات مرغ را به شکل رایگان به مردم نمی دهند. چراکه واحدهای صنفی با فروش این ضایعات به بنگاه های دیگر عایدی جدیدی دارند.

محمد یوسفی شرح داد: چنانچه خریداری یک مرغ کامل خریده باشد و بعد تقاضای دریافت ضایعات آن را داشته باشد، فروشنده باید آن ضایعات را رایگان تحویل دهد. چرا که یک بار پول آن دریافت شده است اما معمولا این مساله رعایت نمی گردد. بنابراین دریافت هزینه مجدد برای فروش ضایعات مرغ قانونی نیست.

او اظهار کرد: قدرت خرید مردم این روزها کاهش پیدا نموده. این روزها تقاضا برای خرید ضایعات مرغ از جمله اسکلت مرغ زیاد شده است. بعضی قشر مرفه هستند و از ضایعات مرغ می گذرند اما اقشاری هم هستند که توان خرید یک مرغ کامل را ندارند و این روزها اسکلت و پای مرغ را جایگزین گوشت مرغ نموده اند.

خانواده ها صرفه جویی نمایند

یوسفی گفت: تمام سود فروشندگان مرغ در فروش امحا، احشا و ضایعات مرغ است. آنها ضایعات مرغ را دور نمی ریزند و بلکه آنها را به واحدهای تولید گوشت می فروشند. بعضی از ضایعات مرغ مانند پوست نیز مصرف بهداشتی دارد.

او در توصیه ای به مردم گفت: در فروشگاه های اینترنتی قیمت امعا و احشا با قیمت یک مرغ درسته برابر شده است اما در واحدهای صنفی قیمت ها ارزان است. خانواده ها به جای سفارش مرغ قطعه بندی در خرید این کالای خوراکی صرفه جویی و خودشان در خانه مرغ را قطعه بندی نمایند.

براساس این گزارش با واردات تخم مرغ های نطفه دار از ترکیه کشتار مرغ های پیر افزایش پیدا نموده. حمید کاشانی، رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گفته بود: گوشت مرغ های پیر، سوسیس و کالباس می گردد.

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت مرغ در تهران را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "اتفاق عجیب در بازار مرغ ، فروش جداگانه ضایعات به خریداران مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق عجیب در بازار مرغ ، فروش جداگانه ضایعات به خریداران مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید