108 پروژه مخابراتی در روز جهانی ارتباطات در استان قزوین به بهره برداری رسید

به گزارش وبلاگ محتوا، مهندس نصرآبادی مدیر مخابرات منطقه قزوین روز دوشنبه گذشته در جمع خبرنگاران از افتتاح طرح های عمرانی در استان خبرداد و گفت: همزمان با روز جهانی مخابرات از 108 پروژه مخابراتی با اعتبار 7 میلیارد و 995 میلیون تومان، شامل طرحهای تلفن ثابت، اینترنت، زیرساخت، پهنای باند، افزایش مسیرهای ارتباطی و دیجیتال بهره برداری شد.

108 پروژه مخابراتی در روز جهانی ارتباطات در استان قزوین به بهره برداری رسید

به گزارش وبلاگ محتوا قزوین، نصرآبادی اعلام کرد: سال جاری هم این مناسبت مصادف شده با بحران کرونا، وقتی که این رخ داد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اولین سد دفاعی مردم در مقابل این بیماری بود؛ آموزش، اطلاع رسانی، اتصال سیستم های به هم پیوسته همه ناشی از حضور جامعه اطلاعاتی جهان در حوزه های کسب و کار، سلامت و حوزه های مختلف بود.

وی در ادامه اظهار کرد: حوزه فن آوری در واقع نشان داد تاثیرگذاری زیادی در عرصه های گوناگون دارد و بزرگترین تاثیر آن نمایاندن فاصله دیجیتالی کشورها در حوزه مالی اجتماعی، فرهنگی، اطلاعاتی، مالی و فرهنگی در زمان شیوع کرونا بود؛ در کشور ما هم در حوزه آموزش از راه دور، سلامت و کسب و کار اینترنتی این فاصله و شکاف در حوزه فناوری اطلاعات کاملا مشهود شد،به طوری که از همان روزهای اولیه، اینترنت روستایی و توسعه اینترنت شهرها سرلوحه کارها شد.

مدیر مخابرات منطقه قزوین گفت: مجموعه ict در کنار مدافعان سلامت به اسم جهادگران حوزه ارتباط در این یک سال و اندی توانستند این فاصله ها را کم نمایند و با تمهیداتی که برای سال آینده پیش بینی نموده بود تواستند سرویس های مخابراتی را سرپا نگه دارند تا در معنای عام دغدغه ای به نام حوزه ارتباط برای مردم وجود نداشته باشد و همراه آن با حرکت رو به جلو مسائل را آنالیز نموده و کیفیت اینترنت در استان را ارتقا بدهند.

او اعلام کرد : این روزها فرصت مناسبی است تا در استان ها در خصوص استراتژی های حوزه ict و دولت الکترونیک تصمیم گیری های جدی تری گرفته گردد و سرمایه گذاری های مناسبی به اسم یکی از صنایع پاک که دور از آلودگی محیط زیستی است انجام پذیرد و مردم سرویس های بهتری از مجموعه بازیگران حوزه ict دریافت نمایند.

وی گفت: مساله کرونا تهدیدات بسیار جدی در حوزه کسب و کار برای مردم ایجاد کرد اما چون مردم همواره پیش رو بودند توانستند از اکوسیستم ها و پلتفرمهایی که وجود داشت برترین راه را برای ایجاد اشتغال و کسب و کار آنلاین پیدا نمایند.

نصرآبادی اسم کرد: در سال گذشته، 14793 خط تلفن ثابت در کلیه مراکز روستایی و شهری و بین شهری دایر شد تا مجموعه تلفن های استان به رقم 404 هزار و 496 خط تلفن برسد و از ابتدای سال جاری هم 1100 مشترک به این آمار اضافه شد.

مدیر مخابرات منطقه قزوین یادآورشد: در حال حاضر 48 مرکز تلفن شهری و 358 مرکز تلفن ثابت روستایی وجود دارد که مخابرات قزوین توانسته با دایر کردن خط تلفن در دورترین نقاط استان به نوعی عدالت اجتماعی در حوزه ارتباطی را محقق کند.

نصرآبادی در سرانجام اظهارداشت:در حال حاضر خدمات adsl در 167 نقطه استان ارائه می گردد و بیش از 33 هزار و 728 پورت adsl در استان ایجاد شده که 90 هزار و 409 مشترک از این سرویس استفاده می نمایند و بخش اعظم آن مختص روستاها هستند؛ سال جاری هم 2 هزار و 791 مشترک به تعداد مشترکین اضافه شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "108 پروژه مخابراتی در روز جهانی ارتباطات در استان قزوین به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "108 پروژه مخابراتی در روز جهانی ارتباطات در استان قزوین به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید