کاخ سفید بودجه هوش مصنوعی و کوانتوم را 30 درصد افزایش داد

به گزارش وبلاگ محتوا به نقل از انگجت، آمریکا در اندیشه پیشبرد فناوری کوانتومی است و قصد دارد از این طریق رجحان جهانی خود را در عرضه فناوری اطلاعات و ارتباطات حفظ کند. از سوی دیگر، با توجه به اهمیت مقوله هوش مصنوعی برای کسب رجحان در عرصه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و غیره دولت آمریکا قصد دارد در این عرصه نیز به طور گسترده سرمایه گذاری کند.

کاخ سفید بودجه هوش مصنوعی و کوانتوم را 30 درصد افزایش داد

در بخش غیر دفاعی بودجه سال 2021 ایالات متحده آمریکا، افزایش 30 درصدی بودجه در هر دو بخش پیش بینی شده و قرار است 1.5 میلیارد دلار به بخش هوش مصنوعی و 699 میلیون دلار به بخش فناوری کوانتومی اختصاص یابد. بودجه این دو بخش در سال 2020 به ترتیب 1.12 میلیارد دلار و 579 میلیون دلار بوده است.

از بودجه 699 میلیون دلاری فناوری کوانتومی 25 میلیون دلار به طرح راه اندازی اینترنت کوانتومی در آمریکا اختصاص می یابد. بخش عمده بودجه هوش مصنوعی این کشور نیز در وزارت کشاورزی و بهداشت و نیز بنیاد ملی علوم آمریکا صرف می شود. همچنین قرار است بخشی از این بودجه برای یافتن فناوری های هوش مصنوعی صرف شود که به مقابله با ویروس کرونا کمک می کنند.

کاخ سفید قصد دارد بودجه هوش مصنوعی را تا سال 2022 به بیش از دو میلیارد دلار افزایش دهد و این رقم در مورد علم کوانتوم به 860 میلیون دلار خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاخ سفید بودجه هوش مصنوعی و کوانتوم را 30 درصد افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید بودجه هوش مصنوعی و کوانتوم را 30 درصد افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید