نقدها و نمرات بازی Dying Light 2 Stay Human منتشر شد

به گزارش وبلاگ محتوا، بالاخره پس از تأخیرهای فراوان، بازی Dying Light 2 Stay Human که دنباله ای بر بازی دایینگ لایت به شمار میرود، روی کنسول ها و کامپیوترهای شخصی منتشر شده است. اکنون بهتر است نگاهی به خلاصه برخی از نقدهای این اثر بیندازیم تا ببینیم این اثر توانسته در چه بخش هایی پیروز و در چه بخش هایی ناپیروز باشد.

نقدها و نمرات بازی Dying Light 2 Stay Human منتشر شد

اولین نکته ای که با نگاهی به نقدهای مختلف یا امتیازها معین است، این است که نمرات بازی طیف عظیمی را شامل می گردد و گاه شاهد نظرهای بسیار متفاوت و گوناگونی هستیم. با این حال، اگر بخواهیم بیشتر نقدها را در نظر بگیریم، بسیاری از منتقدان بخش داستانی بازی را در انجام دادن درست هدفش ناکام دانسته اند. این مشکل را بازی اول هم به شدت احساس می کرد و ظاهراً کم وبیش در این اثر هم دیده می گردد. یکی از دیگر مسائلی که منتقدان به آن اشاره نموده اند، مسائل فنی و باگ های بازی بوده است. با این وجود، گیم پلی بازی، محیط سندباکس، آزادی عمل در بازی، پیمایش در بازی و حرکات پارکور غالباً تحسین شده اند. در واقع، اگر از المان های گیم پلی قسمت اول خوشتان آمده، این دنباله احتمالاً شما را بسیار راضی خواهد نمود و در آن زمینه شاهد پیشرفت نسبتاً خوبی بوده است اما داستان همچنان ضعف هایی را در خود می بیند.

GameSpot - امتیاز: 6/10

Dying Light 2 یک بازی گیج نماینده است. داستان و شخصیت های آن سردرد آور است و به نظر می رسد که در بسیاری از زمینه ها به خوبی صیقل نخورده است. اما حتی ده ها ساعت پس از اینکه به تیتراژ انتهای رسیدم، متوجه شدم که همچنان دارم به بازی بازمی گردم تا یک چالش پارکور دیگر را انجام دهم، در آزمایشگاه علمی متروکه دیگری به جستجو بپردازم یا فقط ببینم که آیا می توانم از نقطه A به نقطه B برسم بدون اینکه پای شخصیت اصلی به زمین بخورد. بازی ضعف هایی دارد و از بازیکنان می خواهد روی ضعیف ترین عنصرش سرمایه گذاری زیادی نمایند اما وقتی متوجه شدید که داستان، مانند جاذبه فقط شما را پایین می کشد، می توانید آغاز به سرپیچی نموده و از چیزهایی که Dying Light 2 آن ها را واقعاً خوب انجام می دهد، لذت ببرید. - نویسنده: مارک دیلینی (Mark Delaney)

CNET - بدون امتیاز

در Dying Light 2 چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد. حتی زمانی که نتوانست بسیاری از ایده های جاه طلبانه تر خود را به طور کامل اجرا کند، این غیرقابل انکار است که دایینگ لایت 2 یک تجربه فوق العاده روان و سرگرم نماینده است که به سراغ آن بروید. از آنجایی که برنامه ای برای پشتیبانی محتوا برای 5 سال آینده در نظر گرفته شده است، این دنباله از این به بعد فقط می تواند بهتر باشد. Dying Light 2 دنباله ای هیجان انگیز و شایسته برای بازی اصلی است. بازی های زیادی وجود ندارند که بتوانند حس آزادی و هیجان را هنگام کاوش در یک شهر بزرگ در منظر اول شخص منتقل نمایند، اما این اثر به گونه ای قدرتمند این کار را انجام می دهد. - نویسنده: الساندرو فیلاری (Alessandro Fillari)

IGN - امتیاز: 7/10

این یک بازی دیگر در لیست طولانی بازی های جاه طلبانه و با پتانسیل بیسار بالایی است که لایه ای از باگ ها آن را پوشانده است. بازی Dying Light 2 Stay Human به احتمال زیاد بتواند روزی به یک بازی عالی با موضوع بقا و زامبی ها تبدیل گردد. در حال حاضر، بهتر است به لیست بازی هایی که قصد دارید بعداً آن ها را در تجربه کنید، اضافه گردد مگر آنکه علاقه و میل شما برای حرکت روی سقف بناها و پارکور عالی بازی که وقتی همه چیز درست کار می نماید، راهی عالی و فراموش نشدنی برای گشت وگذار در جهان آزاد پسا-آخرالزمانی بازی است، بر مسائل فنی، باگ ها و خارج شدن های بازی غلبه کند. از سوی دیگر، هیچ بهینه ساز و آپدیتی نمی تواند پیرنگ اصلی فراموش شدنی بازی یا حتی شخصیت پردازی شخصیت اصلی را درست کند اما خیابان های دایینگ لایت 2 داستان خودشان را به شکل دیگری تعریف می نمایند. - نویسنده: تراویس نورثاپ (Travis Northup)

VGC - امتیاز: 3/5

به نظر می رسد که بازی Dying Light 2: Stay Human در بخشی از فرایند توسعه خود مسیرش را از دست داده است. بازی به عنوان یک بازی زامبی محور مجذوب کننده آغاز می گردد که در آن تهدیدها محسوس هستند، شخصیت شما احساس ضعف می نماید و جهانی آن برای یک داستان پویا آماده است. با این حال، هر چه بیشتر در بازی جلو می روید، بسیاری از ایده های اولیه آن به خاطر پیرنگ سطحی زامبی محور آن، نبردهای غیر الهام بخش و عدم وجود هر نوع خطری به حاشیه می فرایند. - نویسنده: جوردن میدلر (Jordan Middler)

Press Start - امتیاز: 8/10

Dying Light 2 Stay Human تقریباً از هر نظر یک گام برتر از Dying Light است. با این حال، تأکید فزاینده آن بر داستان گویی کاملاً اشتباه است چراکه از نظر روایی بدتر از Dying Light است. با وجود این، دایینگ لایت 2 دارای سیستم پیمایشی فوق العاده، مبارزات رضایت بخش، و طراحی مأموریت عالی و تنوعی است که آن را به برترین اثر استودیو تکلند تبدیل می نماید. - نویسنده: جیمز بریچ (James Berich)

Destructoid - امتیاز: 7.5/10

Dying Light 2 از بعضی جهات ایمن رفتار می نماید و از بعضی جهات جسورانه؛ برای مثال، تمایل آن به تکیه بر بعضی مفاهیم آرکیدی را می توان جسورانه به حساب آورد. سندباکس بودن بازی قلب واقعی دایینگ لایت 2 است، نه شخصیت ها یا داستان آن بلکه صرفاً دویدن در اطراف مثل یک احمق چه در حال اجرا مأموریت باشید، چه نباشید و چه این کار شما را برای 500 ساعت مشغول خود کند یا 20 ساعت، به هر حال این مجذوب کنندهیت اصلی بازی است. عاشقان بازی های جهان-آزاد احتمالاً اینجا چیزهای زیادی برای دوست داشتن پیدا خواهند کرد. - نویسنده: کریس کارتر (Chris Carter)

Kotaku - امتیاز: بدون امتیاز

شاید جهان در سال 2022 به بازی زامبی محور دیگری احتیاج نداشته باشد اما خوشحالم که یکی از آن ها را به دست آوردیم و خوشحالم که دایینگ لایت 2 یک اثر سندباکس بسیار سرگرم نماینده است. - نویسنده: زک زوایزن (Zack Zwiezen)

MMORPG - امتیاز: 7/10

من از بازی Dying Light 2 Stay Human لذت می برم. داستان عالی است و به لطف انتها های متعدد می توان دورهای بیشتری آن را تجربه کرد. بعلاوه نبردها بسیار مجذوب کننده به نظر می رسد و کارهای زیادی برای انجام دادن در این شهر گسترده وجود دارد (ظاهراً میزان 500 ساعت ارزش دارد). فقط باید مسائل فنی را رفع کند و از ظاهر کردن غول آخرها در داخل پلتفرمی که روی آن ایستاده است، جلوگیری کند. اگر این اتفاق بیفتد، تأثیر آن به وضوح معین خواهد بود. - نویسنده: جیسون فانلی (Jason Fanelli)

در ادامه می توانید تمام نمرات داده شده به بازی را ببینید.

بازی Dying Light 2 برای کنسول های نسل هشتم و نهم و هم چنین کامپیوتر عرضه شده است.

 • Game Informer: نمره 9.5 از 10
 • Attack of the Fanboy: نمره 4.5 از 5
 • PlayStation Universe: نمره 9 از 10
 • DualShockers: نمره 9 از 10
 • CGMagazine: نمره 9 از 10
 • Atomix: نمره 88 از 100
 • LevelUp: نمره 8.5 از 10
 • PC Gamer: نمره 84 از 100
 • VG247: نمره 4 از 5
 • God is a Geek: نمره 8 از 10
 • WCCFtech: نمره 8 از 10
 • Twinfinite: نمره 4 از 5
 • Washington Post: نمره 80 از 100
 • Just Push Start: نمره 4 از 5
 • Destructoid: نمره 7.5 از 10
 • IGN: نمره 7 از 10
 • GamesRadar: نمره 3.5 از 5
 • Metro Game Central: نمره 7 از 10
 • Easy Allies: نمره 7 از 10
 • The Sixth Axis: نمره 7 از 10
 • Video Gamer: نمره 7 از 10
 • Push Square: نمره 7 از 10
 • PC Invasion: نمره 7 از 10
 • GameSpot: نمره 6 از 10
 • VGC: نمره 3 از 5
 • The Guardian: نمره 2 از 5
منبع: دیجیکالا مگ

به "نقدها و نمرات بازی Dying Light 2 Stay Human منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها و نمرات بازی Dying Light 2 Stay Human منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید