مصرف بستنی باعت التهاب بدن می شود

به گزارش وبلاگ محتوا، متخصصان می گویند مصرف بستنی می تواند باعث ایجاد التهاب در بدن افراد شود.

مصرف بستنی باعت التهاب بدن می شود

به گزارش خبرنگار به نقل از ماشد، با گرم شدن هوا در نیمکره شمالی زمین، مصرف بستنی طرفداران زیادی پیدا می کند. با این حال، اگر از جمله افرادی هستید که به سلامتی خود توجه دارید نباید در مصرف بستنی زیاده روی کنید.

محققان می گویند مصرف بستنی می تواند بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارد. تحقیقاتی که در سال 2008 انجام شد نشان داد مصرف شیر و گوشت قرمز می تواند باعث پاسخ التهابی ملایم در بدن شود. همچنین شکر می تواند در عملکرد سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد کند.

حال تصور کنید بدن در روبرو به عوامل بیماری زا نیازمند پاسخ سیستم ایمنی بدن است، در حالی که پیش تر سیستم ایمنی بدن به دلیل مصرف مواد غذایی خاص مانند بستنی دچار التهاب شده و درگیر آن است.

محققان استرالیایی می گویند از آنجا که مصرف بستنی باعث التهاب در بدن می شود، سیستم ایمنی تحت فشار قرار می گیرد و بدن در روبروه با عوامل بیماری زا آسیب پذیرتر می شود. این موضوع تنها در بستنی خلاصه نمی شود، زیاده روی در مصرف مواد غذایی فرآوری شده هم می تواند باعث التهاب در بدن شود.

شایعاتی وجود دارد که مصرف بستنی می تواند باعث افزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا شود، اما سازمان جهانی بهداشت می گوید هنوز هیچ شواهدی مبنی بر تاثیر مصرف مواد غذایی سرد در ابتلا به کرونا مشاهده نشده است، همانطور که مصرف نوشیدنی های داغ نمی تواند مانع از ابتلا به این ویروس شود.

از سوی دیگر، شاید برای شما هم رخ داده باشد زمانی که بستنی می خورید احساس سرد شدن مغز و درد می کنید. دانشمندان برای بررسی این موضوع به شماری از داوطلبان آب یخ داده و سپس جریان خون به مغز را تحت نظر قرار دادند و مشاهده کردند مغز برای محافظت از خود در برابر تغییر دما اقدام به ارسال خون به سمت بیرون (پوست) می کنند.

متخصصان تغذیه می گویند بستنی به دلیل آنکه حاوی شکر است دارای کالری بالایی بوده و زیاده روی در مصرف آن می تواند باعث چاقی افراد شود.

اگر از جمله افرادی هستید که به تناسب اندام خود اهمیت می دهید نباید در مصرف بستنی زیاده روی کنید. با این حال، مصرف اندازه کم بستنی در فصل گرما گزینه بدی نیست. به طور کلی توصیه می شود در مصرف تنقلات پرکالری در رژیم غذایی خود تعادل ایجاد کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مصرف بستنی باعت التهاب بدن می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بستنی باعت التهاب بدن می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید