مزایا و موارد استفاده واقعاً شگفت آور روغن آووکادو برای پوست

به گزارش وبلاگ محتوا، روغن های مفید بسیاری وجود دارند، بعضی از برترین های آن ها عبارتند از روغن اسطوخدوس، روغن درخت چای و روغن زیتون. یکی از روغن های مفید کمتر شناخته شده، روغن آووکادو می باشد. بنابراین، یک بطری روغن آووکادو

مزایا و موارد استفاده واقعاً شگفت آور روغن آووکادو برای پوست

مترجم: آناهیتا خاقانی

منبع:راسخون

روغن های مفید بسیاری وجود دارند، بعضی از برترین های آن ها عبارتند از روغن اسطوخدوس، روغن درخت چای و روغن زیتون. یکی از روغن های مفید کمتر شناخته شده، روغن آووکادو می باشد. بنابراین، یک بطری روغن آووکادو از نزدیک ترین فروشگاه سلامتی تهیه فرمایید و جهت مرطوب نگه داشتن پوست خود از ترکیبات آن بهره ببرید.

آیا می دانستید؟

به علت این که پوست آووکادو سخت و سنگی است و گلابی شکل می باشد، آن را گلابی تمساحی هم می نامند.

روغن آووکادو از میوه آووکادو به دست می آید و یک روغن خوراکی هم می باشد. به غیر از اهداف خوراکی و پخت و پز، می توانید از این روغن برای مراقبت از پوست به طور طبیعی هم بهره ببرید. روغن آووکادو حاوی ویتامین E است که به داشتن و حفظ یک چهره صاف و شفاف یاری می نماید.

بسیاری از افراد از میوه آووکادو جهت مراقبت پوست و درمان های مربوط به پوست صورت استفاده می نمایند. با این حال، برش و پوست کندن میوه جهت استفاده برای درمان های پوستی می تواند کار خسته نماینده ای باشد. در عوض می توانید از آووکادو برای درمان های پوستی بهره ببرید.

مزایای روغن آووکادو

روغن آووکادو بر پوست اثر آرام بخش و نرم نمایندگی دارد.

از روغن آووکادو می توان به اسم روغن ماساژ استفاده کرد.

از این روغن بعلاوه می تواند برای درمان گرفتگی های عضلانی و در محصولات مراقبت از مو و لوسیون بدن استفاده کرد.

روغن آووکادو حاوی ویتامین A، D و E است و اثر تسکین دهنده ای را برای پوست فراهم می نماید، اما این روغن به خصوص برای پوست های خشک و پیری پوست خوب است.

این روغن غنی از استرول است و مطالعات نشان می دهد که استرول، وقوع لکه های مربوط به افزایش سن را کاهش می دهد و به نرمی پوست یاری می نماید.

روغن حاصل از آووکادو برای پوست خشک و خارش پوستی مفید است.

این روغن بعلاوه ساخت کلاژن را افزایش می دهد و از پیری پوست جلوگیری می نماید.

این روغن برای درمان و تسکین بثورات پوشک بسیار مفید است.

شما می توانید از این روغن جهت درمان پوست سر و پوست پوسته پوسته شده بهره ببرید.

این روغن برای مراقبت طبیعی از پوست خوب است چرا که این روغن به داخل پوست نفوذ می نماید و یاری می نماید تا پوست به خوبی مرطوب باقی بماند.

این روغن برای شرایط های پوستی مثل اگزما، پسوریازیس و کراتوز خورشیدی بسیار مفید است.

این روغن به درمان سوختگی ها و زخم های پوستی سریع تر یاری می نماید.

به طور گسترده ای شناخته شده است که روغن ماهی دارای اسیدهای چرب ضروری امگا 3 است اما آیا می دانستید که امگا 3 در روغن آووکادو هم یافت می گردد؟ بنابراین، یک نفر می تواند از محتوای امگا 3 آن با استفاده از مصرف روغن برای اهداف پخت و پز یا استعمال موضعی سود ببرد.

مصرف منظم این روغن می تواند رشد مو را تحریک کند.

از آن جا که این روغن غنی از آنتی اکسیدان ها است، می تواند در برابر آسیب وارده به پوست ناشی از آفتاب، یاری کند.

این روغن برترین روغن برای افزودن به لوسیون ها و کرم های بدن است تا مزایای آن را افزایش دهد.

موارد کاربردی و ترکیبات سودمند

جهت اطمینان قبل از این که از روغن آووکادو بهره ببرید، تست آلرژی بدهید. 2 الی 3 قطره از روغن آووکادو را بر روی پوست بازویتان قرار دهید. به مدت یک روز صبر کنید تا مطمئن شوید که عارضه جانبی برایتان ندارد. چنانچه عارضه جانبی داشته باشد، به هیچ اسم از این روغن استفاده نکنید. با این حال، اگر عارضه جانبی ظاهر نشد، مصرف آن را ادامه دهید و از آن بهره ببرید.

مرطوب نماینده صورت

استفاده از این روغن، یکی از برترین روش ها است که به مراقبت پوست صورت یاری می نماید. روغن پنهانی در پوسته میوه آووکادو موجود است، این روغن جاذب رطوبت است که باعث حفظ رطوبت می گردد. با حرکت رو به بالا، صورتتان را با قسمت درونی پوست آن ماساژ دهید و اجازه دهید تا 15 دقیقه بر روی پوستتان بماند. شما می توانید این روغن را در طول شب روی پوست خود قرار دهید و صبح پوستتان را بشویید. سعی کنید تا اسکوپ هایی از میوه را خارج کنید و از آن برای تهیه سالاد بهره ببرید تا قسمت های گوشتی میوه به هدر نروند.

حمام تسکین دهنده

در یک تابه، 2 فنجان از روغن آووکادو را با 1 فنجان روغن بادام حرارت دهید.آن را از روی اجاق گاز بردارید و 2 چای کیسه ای به آن اضافه کنید و آن ها را در هوای اتاق قرار دهید تا محلول خنک گردد. 2 چای کیسه ای را بردارید و 2 قطره روغن گل رز، 10 قطره از اسانس اسطوخدوس، 4 قطره یلانگ یلانگ و 8 قطره از روغن بابونه را به آن بی افزایید. محلول حاصله را به مدت 24 ساعت در یک بطری کهربایی رنگ نگه دارید تا روغن ها به خوبی با هم مخلوط شوند. این روغن را بعلاوه می توانید به وان حمام بی افزایید و 0.02 لیتر از این روغن را به آب وان حمامتان بی افزایید.

مرطوب نماینده پس از حمام

شما بعلاوه می توانید از روغن آووکادو به اسم یک مرطوب نماینده پس از حمام بهره ببرید. 1 قسمت از روغن آووکادو را با 1 قسمت از روغن بادام و 1 قسمت از روغن جوجوبا مخلوط کنید. چندین قطره از روغن ضروری پرتقال را به این مخلوط اضافه کنید تا باعث گردد که مخلوط روغن بوی میوه و تازگی دهد. مخلوط را در بطری بریزید و آن را در حمام قرار دهید. پس از اتمام حمام، پوست خشک خود را ماساژ دهید و این مخلوط روغن را بر روی کل بدنتان استعمال کنید تا آن را صاف و بسیار مرطوب نگه دارید. این مخلوط می تواند شما را از شر اگزما رها کند.

مراقبت پوست سر

کسانی که پوست سرشان خشک است، می توانند از روغن آووکادو برای ماساژ و درمان روغن داغ استفاده نمایند.آیا می دانستید که در واقع این روغن می تواند به داخل ساقه مو نفوذ کند؟ پس در یک کاسه، 2 قاشق غذاخوری از روغن آووکادو و 2 قاشق غذاخوری از روغن کرچک را مخلوط کنید. این روغن را گرم کنید و از آن جهت ماساژ پوست سر بهره ببرید. آن را در طول شب روی پوست سر قرار دهید و صبح هنگام آن را با شامپو بشویید. این روش روغن درمانی به طور منظم به شما یاری می نماید تا از شر شوره سر رهایی یابید و به نرم تر شدن موهایتان هم یاری می نماید.

مراقبت از پوست خشک

اگر پوستی خشن، خشک و دهیدراته دارید، روغن آووکادو را با روغن زیتون مخلوط کنید. این روغن های حامل به خوبی مخلوط می شوند استفاده منظم از آن به جوان سازی مجدد پوست یاری می نماید. این مخلوط را حداقل دوبار در روز استعمال کنید. اگر بخواهید، می توانید چندین قطره از یک روغن ضروری مثل اسطوخدوس، پرتقال و گل یاسمن را برای مطبوع کردن بوی آن به مخلوط اضافه کنید.

پخت و پز با روغن آووکادو

زمانی که حرف از ارزش غذایی باشد، روغن آووکادو مشابه روغن زیتون است . با این حال، این روغن سبکتری است و مانند روغن زیتون، تلخ نیست. از آن می توانید برای تزئینات غذا یا به اسم چاشنی بهره ببرید. تحقیقات نشان می دهد که زمانی که روغن آووکادو یا آووکادو تازه به سالاد افزوده گردد، به جذب بهتر آنتی اکسیدان های کارتنوئید یاری می نماید.

اگر آووکادو به صورت درونی استفاده گردد، مزایای سلامتی بسیاری را فراهم می نماید. این روغن برای قلب شما مفید است، به تنظیم قند خونتان یاری می نماید و آنتی اکسیدان های آن به جلوگیری از سرطان یاری می نماید. خوردن آووکادو تازه برای پوست شما مفید است.

منبع: راسخون

به "مزایا و موارد استفاده واقعاً شگفت آور روغن آووکادو برای پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایا و موارد استفاده واقعاً شگفت آور روغن آووکادو برای پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید