مرد غمگین به ساتبیز می رود

به گزارش وبلاگ محتوا، در پی فروش رکوردشکن یکی از نقاشی های ساندرو بوتیچلی ـ نقاش نامدار رنسانس ـ حراجی ساتبیز یک اثر دیگر از این هنرمند را به مزایده می گذارد.

مرد غمگین به ساتبیز می رود

به گزارش وبلاگ محتوا، سال گذشته یکی از تابلوهای نقاشی ساندور بوتیچلی به قیمت رکوردشکن 92 میلیون دلار فروخته شد و حالا حراجی ساتبیز قصد دارد یک پرتره قرن پانزدهمی دیگر که از طریق این نقاش خلق شده را به مزایده بگذارد.

بر اساس اعلام حراجی ساتبیز، تابلو نقاشی مرد غمگین در ژانویه 2022 در جریان حراجی آثار استادان قدیم نقاشی در نیویورک به فروش گذاشته می شود. انتظار می رود این نقاشی به قیمت 40 میلیون دلار به فروش برسد.

مرد غمگین، پرتره ای است که در آن مسیح درحالی که تاجی از جنس خار بر سر دارد به تصویر کشیده شده است. در این نقاشی فرشتگان به نحوی دور سر مسیح نقاشی شده اند که هاله ای از نور بالای سر مسیح دیده شود. در اواخر قرن پانزدهم میلادی و اوایل قرن شانزدهم میلادی، یعنی در سال های پایانی عمرش، بوتیچلی به خلق تابلوهای نقاشی با موضوعات مذهبی روی آورد؛ این درحالی است که او در ابتدا بیشتر نقاشی هایی از اشراف زادگان فلورانسی خلق می کرد.

انتظار می رود این نقاشی به دومین اثر گران این هنرمند تبدیل شود. در حال حاضر تابلو نقاشی از این هنرمند که در سال 2013 در حراجی کریستیز به قیمت 10.4 میلیون دلار فروش رفت به نام دومین اثر گران بوتیچلی شناخته می شود.

مرد غمگین از سوی یک مجموعه دار آمریکایی به فروش گذاشته می شود. مالکیت این نقاشی از زمانی که در سال 1963 در یک حراجی به قیمت 10 هزار پوند فروخته شد، تغییر نکرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرد غمگین به ساتبیز می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرد غمگین به ساتبیز می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید