عراق، واکنش حکیم و العبادی به گفتگوی راهبردی بغداد-واشنگتن، عصائب اهل الحق: عراق به نیروهای بیگانه نیازی ندارد

به گزارش وبلاگ محتوا، همزمان با واکنش رهبر جریان حکمت ملی و نیز ائتلاف النصر به گفتگوهای راهبردی بغداد-واشنگتن، جنبش عصائب اهل الحق بر ضرورت خروج نظامیان آمریکایی از عراق تاکید نمود.

عراق، واکنش حکیم و العبادی به گفتگوی راهبردی بغداد-واشنگتن، عصائب اهل الحق: عراق به نیروهای بیگانه نیازی ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا به نقل از سایت عراقی نینا، ائتلاف پارلمانی النصر به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر اسبق عراق در بیانیه ای از نتایج دور سوم مصاحبهی راهبردی بین عراق و ایالات متحده آمریکا استقبال کرد.

این ائتلاف در این باره اظهار داشت این مصاحبهها شرایط حضور نیروهای آمریکایی در عراق را تعیین نموده و ماموریت های آنها را صرفا به ماموریت های آموزشی و مستشاری محدود نموده است.

این ائتلاف پارلمانی در عین حال خواستار اجرایی کردن یک توافق فنی برای تعیین کردن تاریخ خروج نیروهای عملیاتی آمریکا از عراق شد.

در بیانیه ائتلاف النصر از مواضع و سیاست های دولت عراق که منافع و حاکمیت عراق را در نظر گرفته حمایت شده است.

واکنش حکیم به مصاحبههای راهبردی بغداد-واشنگتن

عمار حکیم رئیس ائتلاف عراقیون و جریان حکمت ملی در توئیتی به مصاحبههای راهبردی عراق و آمریکا واکنش نشان داد و اضافه نمود نتیجه مثبت مصاحبههای راهبردی بین عراق و ایالات متحده آمریکا نشان دهنده توانمندی، ملی گرایی و حرفه ای بودن تیم مذاکره نماینده عراقی در ترسیم آینده روابط بین دو کشور است.

ادعای وزارت خارجه آمریکا: عراق درخواستی برای خروج نیروهای امریکایی ارائه نکرد

جوی هود معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه مدعی شد که دولت عراق در زمان انجام مصاحبههای راهبردی بغداد و واشنگتن درخواستی مبنی بر خروج نیروهای امریکایی از عراق مطرح ننموده است

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم مصاحبههای راهبردی کشورش با عراق را مثمر ثمر تلقی کرد و مدعی شد که ما خواستار عراقی باثبات، شکوفا و به دور از دخالت های خارجی هستیم.

الکاظمی: نتایج دور سوم مصاحبههای راهبردی بغداد واشنگتن، عراق را به شرایط عادی بازمی گرداند

نخست وزیر عراق در صفحه توئیتر خود در واکنش به شروع دور سوم مصاحبههای راهبردی میان بغداد و واشنگتن نوشت که نتایج این فرایند، دروازه ای برای بازگرداندن شرایط عادی به عراق است.

مصطفی الکاظمی با اشاره به اهمیت این دستاورد ادامه داد که مصاحبه بهترین راه برای حل بحران ها است و ملت عراق استحقاق این را دارد که به جای نزاع، جنگ، سلاح بی ضابطه و ماجراجویی ها در جهت صلح، امنیت و شکوفایی قرار بگیرد.

تاکید عصائب اهل الحق بر ضرورت خروج نظامیان آمریکایی

شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش دور جدید گفت وگوهای استراتژیک بغداد-واشنگتن در توئیتی نوشت: سخن درباره نیاز عراق به نیروهای نظامی خارجی، اهانت به مؤسسات نظامی و امنیتی است که در رأس آنها نیروهای ارتش و حشد شعبی قرار دارند.

وی اضافه نمود عراق بدون نیاز به جنگجویان خارجی و تنها با استفاده از نیروهای خود توانست بر داعش و کسانی که از آن پشتیبانی می نمایند، پیروز گردد.

الخزعلی خاطر نشان کرد امروز به اعتراف همگان ارتش در کنار نیروهای مبارزه با تروریسم و پلیس فدرال عراق در کنار حشد شعبی قدرتمندتر از قبل شده اند.

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق تاکید نمود بهترین راه برای قدرتمند کردن نیروی هوای عراق اتکا به نیروی نظامی خارجی نیست، بلکه سرعت بخشیدن و کامل کردن تجهیز و آموزش خلبانان و جنگنده های F-16 عراقی است.

وی اضافه نمود نباید اجازه داده گردد که آمریکا پیش شرط های خود را به عراق تحمیل کند؛ دولت آمریکا به دنبال یافتن توجیهاتی برای ادامه حضور نیروهای نظامی اشغالگر خود است.

الخزعلی توضیح داد شهفرایندان عراقی شریف و با غیرت اجازه ادامه حضور پایگاه های نظامی آمریکا را نخواهند داد، حضور پایگاه ها و نیروهای رزمی آمریکایی در عین الاسد و الحریر، اشغالگری آشکار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، واکنش حکیم و العبادی به گفتگوی راهبردی بغداد-واشنگتن، عصائب اهل الحق: عراق به نیروهای بیگانه نیازی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، واکنش حکیم و العبادی به گفتگوی راهبردی بغداد-واشنگتن، عصائب اهل الحق: عراق به نیروهای بیگانه نیازی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید