شناسایی مقصر فراوری کرونا در انگلیس، توطئه یهودیان است

به گزارش وبلاگ محتوا، ایسنا نوشت: بر اساس تحقیق جدید انجام شده از سوی محققان دانشگاه آکسفورد، تعیین شد که یکی از هر پنج انگلیسی بر این باور است که یهودیان کووید -19 را برای نابودی و فروپاشی اقتصادی به منظور کسب دستاورد اقتصادی ایجاد نموده اند.

شناسایی مقصر فراوری کرونا در انگلیس، توطئه یهودیان است

به نقل از خبرگزاری آناتولی، این یافته ها بخشی از نظرسنجی گسترده تری با روینمودهای مربوط به این ویروس و اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از گسترش آن به دست آمده که تعیین نموده یک بی اعتمادی گسترده و عمیق درباره توصیه های رسمی مربوط به این ویروس در بین مردم وجود دارد.

دانیل فریمن، مدیر این مطالعات به اورشلیم پست گفت: هر قدر که قرنطینه افزایش یابد نشانه هایی از باورهای توطئه در میان مردم هم بیشتر شکل می گیرد. در انگلیس، حتی دکل های تلفن همراه را بابت ارتباطش با عقیده توطئه کروناویروس به آتش کشیده اند. ما بیشتر علاقه مند بودیم ببینیم که آیا اعتقادات توطئه منجر به بی اعتنایی مردم به اقدامات مهم بهداشت عمومی برای کاهش این اپیدمی شده است.

توضیحات، نگرش ها و روایت ها درباره کروناویروس آکسفورد روز آدینه منتشر شد و 2500 بزرگسال را که نماینده جامعه انگلیس هستند بر اساس سن، جنسیت، منطقه و درآمد و رویکردشان درباره روایت های دولت از کروناویروس و مرتبط با تئوری های توطئه بین چهارم تا 11 مه مورد آنالیز قرار داد.

همانطور که در این آنالیز آمده، شرکت نمایندگان به سوالاتی درباره کروناویروس، تئوری های کلی توطئه درباره منشا و گسترش این ویروس و واکنش دولت پاسخ گفتند.

5.3 درصد از شرکت نمایندگان با ایده یهودیان ویروس را برای فروپاشی اقتصاد به منظور بهره مندی اقتصادی گسترش دادند کمی موافق بودند، 6.8 درصد به صورت میانه موافق بودند، 4.6 درصد بسیار موافق بودند و 2.4 درصد کاملا موافق بودند در حالیکه 80.8 درصد اصلا و به هیچ وجه با آن موافق نبودند.

آمارهای مشابه درباره تئوری های توطئه در میان سایر گروه ها اینطور بود: درحالیکه 80.1 درصد از شرکت نمایندگان نپذیرفتند که مسلمان ها برای حمله به ارزش های غربی این ویروس را ایجاد کردند، 19.9 درصد تاحدودی موافق بودند که شامل 2.4 درصد می گردد که به طور کامل موافق بودند.

همچنین بیش از یک سوم از شرکت نمایندگان فکر کردند که هنرمندان پول گرفتند تا بگویند کرونا دارند و سیاستمدارانی چون بوریس جانسون، نخست وزیر به طور جعلی و ساختگی کرونا دارند. قریب به 45.4 درصد هم باور داشتند که کروناویروس یک سلاح بیولوژیک ساخته شده از سوی چین برای نابودی غرب است.

فریمن گفت: اگر فردی یهودیان را مقصر بداند، آنها نیز احتمالا مسلمانان، بیل گیتس و کمپانی های دارویی را مقصر می دانند. آنچه ما رصد می کنیم، ذهنیت توطئه است؛ روشی برای دیدن جهانی که با انزجار به جریان های اصلی یا افرادی که در موقعیت های بالاتر قرار دارند، تعیین شده است.

در این تحقیق همچنین تعیین شد آنهایی که تئوری های توطئه را مورد استقبال قرار می دهند توجه کمی به خط مشی های مقام ها برای از بین بردن ویروس دارند.

فریمن گفت: باورهای توطئه کروناویروس بیشتر در میان جوانانی است که احساس می نمایند به حاشیه رانده شده و آنهایی که باورهای افراطی سیاسی دارند. این باور همچنین بیشتر در میان آنهایی که به سایر توطئه ها باور دارند مانند اینکه تغییرات آب و هوایی ساختگی است یا داده های واکسیناسیون دست کاری شده است، رایج است.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "شناسایی مقصر فراوری کرونا در انگلیس، توطئه یهودیان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی مقصر فراوری کرونا در انگلیس، توطئه یهودیان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید