شایعاتی نگران کننده برای کارگران!

به گزارش وبلاگ محتوا، خبرنگاران/البرز رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز با بیان اینکه هزینه های درمان به گونه ای شده که شاید یک کارگر مجبور باشد برای تامین هزینه های درمان خانه خود را بفروشد، گفت: همچنین نگران گران تر شدن کالاهای ضروری و خوراک در ماه های آینده هستیم.

شایعاتی نگران کننده برای کارگران!

علی اصلانی در گفت و گو با وبلاگ محتوا، با اشاره به اینکه حقوق کارگران با میزان تورم درجامعه به هیچ نام تناسب ندارد گفت: با تورم افسار گسیخته ای که در جامعه وجود دارد شرایط معیشت کارگران اصلا خوب نیست. قیمت کالاهای ضروری مختلف روز به روز افزایش می یابد و این تورم کمرجامعه کارگری را می شکند.

اصلانی افزود: هزینه سبد معیشت یک کارگر 3.3 دهم نفری در اسفند 99 ، هفت میلیون تومان ارزیابی ولی حقوق چهار میلیون و 200 هزار تومان در نظر گرفته شد و کارگران با این دستمزد به سختی زندگی خود را می گذراندند. اکنون خط فقر به 10 میلیون تومان رسیده و گذران زندگی کارگران با این حقوق بسیار سخت شده است.

وی با ابراز نگرانی از میزان تعیین دستمزدها در سال آینده گفت: از این شرایط بدتر شایعاتی است که در مورد دستمزدهای امسال به گوش می رسد. کنندگان جامعه کارگری از طریق شورای عالی کار به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تعدیل حقوق کارگران نامه ارسال کردیم تا برای تطبیق افزایش هزینه ها با حقوق کارگران اقدامی صورت بگیرد. این درحالی است که اکنون شنیده می شود با توجه به کسری بودجه دولت، در سال تازه دستمزدها 10 درصد افزایش می یابد یا احتمالا افزایشی نداشته باشد. بنابراین دغدغه کارگران چند برابر شده است. همچنین نگران گران تر شدن کالاهای ضروری و خوراک در ماه های آینده هستیم.

به گفته اصلانی درمان هم با شرایط ایجاد شده تبدیل به یک معضل بزرگ شده است. بیشتر داروها از زیر نظر خدمات دفترچه تامین اجتماعی خارج شده و هزینه یک عمل جراحی برای یک کارگر از توان خارج است.

وی ادامه داد: اخیرا هم به دلیل افزایش بدهی تامین اجتماعی بسیاری از مراکز درمانی دفترچه تامین اجتماعی نمی پذیرند و کل مبلغ را در ابتدا دریافت می کنند و با صدور فاکتور، دریافت مبلغ را به تامین اجتماعی ارجاع می دهند. به این صورت شاید یک کارگر مجبور باشد برای تامین هزینه های درمان خانه خود را بفروشد. حتی رفتار برخی بیمارستان های خصوصی در مورد بیمه های تکمیلی هم همین گونه است. دریافت پول از سازمان اجتماعی هم شرایط و ضوابط خاصی دارد و بسیاری از شرایط را نمی پذیرند.

این فعال جامعه کارگری از نبود توجه مسئولان به شرایط کارگران انتقاد کرد و گفت: اگر رسانه ها نباشند صدای کارگر به گوش مسئولان نمی رسد. اکنون هم با وجود پیگیری های فراوان شرایطمان اینگونه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شایعاتی نگران کننده برای کارگران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعاتی نگران کننده برای کارگران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید