سالون: دموکرات ها فرقی با جمهوری خواستار ندارند، منافع سرمایه داری ایجاب می نماید شیوع کرونا تداوم یابد

به گزارش وبلاگ محتوا، نویسنده آمریکایی معتقد است که تفاوتی میان دو حزب سیاسی آمریکا نیست و مسائل ناشی از سرمایه داری در مدت زمان حاکمیت هرکدام از احزاب سیاسی ادامه خواهد یافت.

سالون: دموکرات ها فرقی با جمهوری خواستار ندارند، منافع سرمایه داری ایجاب می نماید شیوع کرونا تداوم یابد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا ، متیو رزسا، نویسنده پایگاه آمریکایی سالون در مطلبی اشاره نموده که مسائل امروز در آمریکا ناشی از سیاست یک نفر نیست، بلکه این مسائل ناشی از وجود یک سیستم مسلط در این کشور با نام سرمایه داری است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ محتوا بخوانید. (کلیک کنید)

در ابتدای این گزارش به مناظره اخیر میان دو نامزد انتخاباتی آمریکا پرداخته شده که در آن ترامپ بارها رقیب دموکرات خود جو بایدن را به گرایشات چپ متهم نموده و این جهت گیری ها در مناظره معاونان دو رقیب انتخاباتی نیز جریان داشته است.

اما نویسنده معتقد است که مشکل و بیماری امروز آمریکا ناشی از سرمایه داری است و تفاوتی میان دو حزب سیاسی این کشور نیست، بلکه یکی از احزاب این بیماری را تشخیص می دهد، اگرچه راه درمان ندارد و از درمان امتناع می ورزد و اما حزب دیگر به طور کلی از این بیماری دفاع می نماید.

در این گزارش همچنین سرمایه داری و سیستم مالی ناشی از آن علت عمده بسیاری از مسائل دنیا از جمله بیماری فعلی کرونا عنوان شده، چون سرمایه داری برای رشد خود همواره به افزایش فراوری نیازمند است و همین موضوع به مسائل بعدی در کشورها دامن زده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ محتوا بخوانید. (کلیک کنید)

مشکل دیگر سرمایه داری در آمریکا صرف نظر از نوع حزب سیاسی، عدم توانایی در تأمین سلامت عمومی عنوان شده که هر دو حزب سیاسی نیز در برابر حل این مشکل در نهایت نتوانسته اند اقدام مؤثری را به پیش ببرند.

به اعتقاد نویسنده حتی اگر پزشکان و امکانات بهداشتی و بیمارستانی کافی برای درمان کرونا باشد، منافع سرمایه داری ایجاب می نماید که شرایط فعلی شیوع کرونا تداوم یابد.

از سوی دیگر شیوع کرونا که ناشی از سیستم سرمایه داری است به شکاف درآمدی و ثروتی دامن زده و ثروتمندان، ثروتمندتر و فقیران، فقیرتر شده اند.

نویسنده در خاتمه نتیجه گیری می نماید که مسائل امروزی نه فقط در آمریکا بلکه در سراسر دنیا ناشی از بکاگیری سیستم سرمایه داری است و هرکدام از احزاب سیاسی نیز که در آمریکا روی کار بیایند و قدرت را به دست بگیرند، فقط از نظر شیوه کار متفاوتند، اما همین مسائل و بحران ها ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سالون: دموکرات ها فرقی با جمهوری خواستار ندارند، منافع سرمایه داری ایجاب می نماید شیوع کرونا تداوم یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالون: دموکرات ها فرقی با جمهوری خواستار ندارند، منافع سرمایه داری ایجاب می نماید شیوع کرونا تداوم یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید