در امور داخلی مولداوی مداخله نکنید

به گزارش وبلاگ محتوا به نقل از تاس، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای، اظهارات پیتر میچالکو نماینده اتحادیه اروپا در مولداوی و انتقاد وی از شورای همکاری مولداوی در رسانه های این کشور را مصداق شاخص مداخله در امور داخلی این کشور دانست.

در امور داخلی مولداوی مداخله نکنید

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه خود به این نکته اشاره نموده که میچالکو با انتقاد از فعالیت های شورا، خواهان ایجاد یک مکانیسم قانونگذاری در راستای حمایت از مولداوی در برابر اطلاعات نا درست خارجی شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به مقامات اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه هشدار می دهیم که به قواعد رفتار دیپلماتیک پایبند بوده و از مداخله آشکار در امور داخلی کشورهای مستقل خودداری نمایند. انتظار ما این است که همکاران اروپایی ما به یاد داشته باشند که مولداوی جدا از توافق انجمن اروپای متحد، به عنوان عضوی از منطقه CIS (کشورهای مستقل مشترک المنافع شوروی سابق)، تعهداتی نیز به سازمان های اوراسیایی دارد و به عنوان عضو ناظر اتحادیه مالی اوراسیا نیز فعالیت دارد.

گفتنی است سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مولداوی پیشتر با صدور بیانیه ای مشترک در حمایت از اظهارات میچالکو صادر نموده بودند، که مقامات ارشد سیاسی مولداوی این اظهارات و بیانیه مذکور را محکوم نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "در امور داخلی مولداوی مداخله نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در امور داخلی مولداوی مداخله نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید