خبرنگاران 20 میلیارد تومان برای توسعه شهرک های کشاورزی اردبیل تخصیص یافت

به گزارش وبلاگ محتوا، اردبیل- خبرنگاران- استاندار اردبیل از اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت شهرک های کشاورزی استان اطلاع داد.

خبرنگاران 20 میلیارد تومان برای توسعه شهرک های کشاورزی اردبیل تخصیص یافت

اکبر بهنامجو سه شنبه شب در جریان افتتاح گلخانه های هوشمند نسل جدید در پارس آباد مغان اظهار کرد: این واحد گلخانه ای یکی از بزرگترین گلخانه های شمال استان و از نوع دانش بنیان است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد 50 هکتار گلخانه در سال گذشته هدف گذاری شده بود، اضافه کرد: برای امسال حداقل 350 هکتار با اشتغال زایی حدود 1500 نفر هدف گذاری شده است.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه در منطقه پارس آباد ،اصلاندوز و بیله سوار بیش از 2500 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، گفت: بعد از انقلاب هیچ مقطع زمانی به اندازه این دولت در منطقه شمال استان سرمایه گذاری نشده بود و این سرمایه گذاری ها یک میلیون تن به محصولات کشاورزی خواهد اضافه کرد.

وی ادامه داد: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و بسته بندی در رابطه با محصولات کشاورزی طبق احتیاج استان انجام خواهد شد تا کشاورزان با خیال راحت به فراوری محصولات کشاورزی بپردازند.

بهنامجو با بیان اینکه پنج واحد صنایع تبدیلی در استان در حال اجرا است، اضافه کرد: در امسال مشکل فروش گوجه فرنگی شهرستان پارس آباد و سیب درختی مشگین شهر در سایه وجود واحدهای صنایع تبدیلی حل خواهد شد.

وی گفت: هدف صادرات محصولات کشاورزی منطقه زرخیز مغان کشورهای آسیای میانه و روسیه است و در گذر مرزی شمال این اتفاق خواهد افتاد.

او با بیان اینکه شروع عملیات اجرایی بارانداز ریلی شهرستان پارس آباد مغان در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان امسال در دستور کار است، اضافه کرد:با توجه به انعقاد تفاهم نامه راه اندازی خط ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان و بر اساس موافقت راه آهن جمهوری اسلامی مرکز لجستیک بار و بارانداز ریلی در پارس آباد احداث می گردد.

وی اضافه کرد: نقشه این پروژه آماده شده و با موافقت طرفین به زودی شروع می گردد و 10 نفر از سرمایه گذاران مهم استانی اعلام آمادگی نموده اند در این محل شهرک خصوصی مشترک

راه اندازی و سرمایه گذاری نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 20 میلیارد تومان برای توسعه شهرک های کشاورزی اردبیل تخصیص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 میلیارد تومان برای توسعه شهرک های کشاورزی اردبیل تخصیص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید