تنها راه تجارت ایران و ترکیه در حال حاضر جهت ریلی رازی است

به گزارش وبلاگ محتوا، سخنگوی گمرک ایران گفت: در حال حاضر تنها راه صادرات و واردات کالا بین ایران و ترکیه جهت ریلی رازی است که بیش از 130 واگن در حال جابجایی کالا بین دو طرف هستند.

تنها راه تجارت ایران و ترکیه در حال حاضر جهت ریلی رازی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران در مورد آخرین شرایط تردد کامیون های ترانزیت ترکیه در ایران گفت: آنکارا نه تنها برای ترانزیت، صادرات و واردات کالا به ایران اجازه تردد به کامیون های ایرانی و سایر کشورها را نمی دهد بلکه از روز آدینه 22 فروردین ماه کامیون های ترکیه ای که از جهت ایران قصد بازگشت به ترکیه را دارند را هم نمی پذیرد.

وی اضافه کرد: در این مدت بیش از 210 کامیون ترکیه حامل محموله های صادراتی و ترانزیتی با وجود انجام تشریفات گمرکی در مرز از سوی ایران، در مرز بازرگان بلاتکلیف هستند.

لطیفی در مورد راه اندازی بازارچه ساری سو نیز گفت: با اینکه طرف ایرانی آمادگی خود را اعلام نموده و بنا بود این بازارچه در هفته گذشته فعال گردد اما هنوز طرف ترک اقدامی انجام نداده و منتظر عملیاتی شدن این جهت از طرف آنها هستیم.

سخنگوی گمرک تاکید نمود: در حال حاضر تنها راه صادرات و واردات کالا بین ایران و ترکیه جهت ریلی رازی است که بیش از 130 واگن در حال جابجایی کالا بین دو طرف هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تنها راه تجارت ایران و ترکیه در حال حاضر جهت ریلی رازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها راه تجارت ایران و ترکیه در حال حاضر جهت ریلی رازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید