بومی سازی قلب تپنده ساکشن های بیمارستانی با یک سوم هزینه نمونه خارجی

به گزارش وبلاگ محتوا، دانش بنیان ها پیروز به بومی سازی پمپ وکیوم شدند؛ دستگاهی که در بسیاری از موارد برای انتقال مایعات و مواد دیگر از یک مکان به مکانی دیگر به کار گرفته می شوند.

بومی سازی قلب تپنده ساکشن های بیمارستانی با یک سوم هزینه نمونه خارجی

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ محتوا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پمپ وکیوم به تجهیزاتی گفته می گردد که هوا را با فشاری کمتر از فشار اتمسفر گرفته، آن را فشرده نموده و در نهایت با فشار اتمسفر آزاد می نماید. از آنجا که هوا در فشار کم، حجم زیادی دارد، پمپ های وکیوم مخزن بزرگی داشته و این کار به ایجاد یک خلا جزئی منجر خواهد شد که برای کاربردهای صنعتی یا مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها در بسیاری از موارد برای انتقال مایعات و مواد دیگر از یک مکان به مکانی دیگر به کار گرفته می شوند.

ناصر شیخ ها مدیرعامل شرکت دانش بنیان پمپ وکیوم شیخ ها کیش پوش که این محصول را فراوری نموده است، گفت: در جهت فراوری محصولات دانش بنیان همیشه سختی های زیادی وجود دارد و به دلیل همین سختی ها، رقابت با نمونه ها و شرکت های خارجی سخت می گردد. با وجود این تمامی چالش های پیش رو، توانستیم در مجموعه خود پمپ وکیوم روغنی را برای نخستین بار در کشور فراوری نموده که از کیفیت بالایی هم برخوردار است.

این شرکت در حال فراوری پمپ های وکیوم روتاری روغنی و بعلاوه پمپ های خشک و بدون روغن است و بعلاوه فراوری آزمایشی پمپ های دو مرحله ای و پمپ های روتس به اسم پمپ های وکیوم و هواده را هم در دستور کار دارد. ما در آینده نه چندان دور حلقه کامل پمپ های وکیوم جهت مقاصد مختلف صنعتی را کامل و یکی از چالش های پیش روی صنعت کشور با یاری متخصصان و فناوران این عرصه رفع می گردد.

پمپ وکیوم به تجهیزاتی گفته می گردد که هوا را با فشاری کمتر از فشار اتمسفر گرفته، آن را فشرده نموده و در نهایت با فشار اتمسفر آزاد می نماید. از آنجا که هوا در فشار کم، حجم زیادی دارد، پمپ های وکیوم مخزن بزرگی داشته و این کار به ایجاد یک خلا جزئی منجر خواهد شد که برای کاربردهای صنعتی یا مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها در بسیاری از موارد برای انتقال مایعات و مواد دیگر از یک مکان به مکانی دیگر به کار گرفته می شوند.

قلب ساکشن های مرکزی بیمارستان ها متشکل از همین پمپ وکیوم است و به همین دلیل با توجه به این که محصول این شرکت دانش بنیان، یک سوم نمونه خارجی قیمت دارد و از کیفیت خوبی هم برخوردار است، در 350 بیمارستان مورد استفاده قرار گرفته است.

کاربرد ساکشن ها هم انتقال مایعات زائد از اتاق عمل و اورژانس به خارج از مجموعه است. شیخ ها در این باره شرح داد: ما ساکشن های مرکزی بیمارستان را به صورت 100 درصد در مجموعه خود فراوری می کنیم و از قطعات اولیه خارجی به هیچ وجه استفاده نمی کنیم. با این وجود متاسفانه شرکت های وارد کننده این تجهیزات از سوی بعضی ارگان های مرتبط با تجهیزات پزشکی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. علاوه بر این مورد، پمپ های وکیوم در صنایع غذایی، صنایع بسته بندی، صنایع سرامیک و صنایع چوب هم استفاده می گردد.

وی بعلاوه گفت: شرکت ما در سال های گذشته بواسطه فراوریاتی که داشت، توانسته بود به صورت مستقیم 50 فرصت شغلی ایجاد کند اما در سه سال گذشته و بواسطه سخت شدن شرایط فراوری، مجبور به کاهش پرسنل شده و هم اکنون با 20 نیرو به فعالیت های خود ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بومی سازی قلب تپنده ساکشن های بیمارستانی با یک سوم هزینه نمونه خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی قلب تپنده ساکشن های بیمارستانی با یک سوم هزینه نمونه خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید