کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

به گزارش وبلاگ محتوا، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون (6 اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول قرار گرفته است و تداوم این شرایط تا اواخر وقت پیش بینی می گردد.

کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ محتوا، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که صبح امروز (6 اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

با کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و با افزایش دما، عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن وجود خواهد داشت بنابراین با افزایش غلظت این آلاینده کیفیت هوا در بعضی مناطق در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت. به تدریج با افزایش تندی باد تا اواخر وقت از غلظت آلاینده ها تاحدودی کاسته خواهد شد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می گردد.

صبح فردا (7 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودرو ها است. با رشد تدریجی ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد.

این شرایط جوی همراه با وزش باد نسبتا شدید و رگبار پراکنده تا ساعات پایانی فردا (7 اردیبهشت ماه) تداوم خواهد داشت بنابراین برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 73 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 76 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید