ورود محموله 500 هزار تنی برنج به گمرکات

به گزارش وبلاگ محتوا، دبیر انجمن واردکنندگان برنج کشور گفت: یک محموله 500 هزار تنی برنج تامین و وارد گمرکات کشور شده که از این میزان 300 هزار تن با یاری وارد کنندگان به بازار تزریق شده است و کمبودی در این زمینه نداریم.

ورود محموله 500 هزار تنی برنج به گمرکات

به گزارش گروه مالی وبلاگ محتوا دبیر انجمن واردنمایندگان برنج کشور از تامین برنج مورد احتیاج شب عید و ماه مبارک رمضان در کشور اطلاع داد و گفت: یک محموله 500 هزار تنی برنج تامین و وارد گمرکات کشور شده که از این میزان 300 هزار تن با یاری وارد نمایندگان به بازار تزریق شده است و کمبودی در این زمینه نداریم.

مسیح کشاورز اضافه کرد: 200 هزار تن محموله برنج وارداتی در انتظار تخصیص ارز رسمی از سوی بانک مرکزی در گمرکات کشور باقی مانده است که در صورت تخصیص ارز به سرعت وارد بازار می گردد.

وی گفت: عرضه 300 هزار تن برنج در ماه های اخیر به بازار باعث ثبات قیمت این محصول شده و امیدواریم با تخصیص ارز و تزریق بقیه برنج به بازار این ثبات در بازار ادامه یابد.

دبیر انجمن واردنمایندگان برنج کشاورز با اشاره به اینکه در شرایط فعلی که کشور با ویروس کووید - 19 روبروست، نباید مردم با مشکل در تامین برنج مورد احتیاج شب عید روبرو شوند، اظهارداشت: لیست برنج 500 هزارتنی واردات از ابتدای دی ماه به بانک مرکزی ارایه شده، اما تا به امروز ارزی تخصیص پیدا نکرده است.

کشاورز اظهارداشت: با توجه به میزان واردات اجرا شده ما برای شب عید و ماه مبارک رمضان مسئله ای در تامین برنج اقشار مختلف جامعه نداریم، اما باید 200 هزار تن برنج باقی مانده در گمرکات هر چه سریعتر به بازار عرضه گردد.

وی توضیح داد: البته 300 هزار تن برنج وارد شده با اعتبار واردنمایندگان در کشور های مبدا به بازار عرضه شده است و اگر بانک مرکزی ارز رسمی مورد احتیاج را تامین نکند در صورت عدم ورود 200 هزارتن برنج به جامانده بازار دچار تنش خواهد شد.

دبیر انجمن واردنمایندگان برنج گفت: 50 هزارتن برنج از هشت ماه گذشته در گمرکات باقی مانده است که هنوز ارز مورد احتیاج آن تخصیص نیافته تا وارد کشور گردد.

وی با بیان اینکه ما مسئله ای در تامین و واردات برنج مورد احتیاج کشور نداریم، اضافه کرد: در صورت عدم تخصیص ارز به طور حتم واردنمایندگان دچار مشکل خواهند شد و امکان خرید وجود نخواهد داشت.

کشاورز توضیح داد: با توجه به احتیاج کشور به واردات بخشی از برنج در ماه های ممنوعیت واردات ماهانه نزدیک 150 هزارتن برنج باید ثبت سفارش و وارد کشور گردد تا اقشار مختلف جامعه بتوانند از این کالای اساسی بدون هیچ دغدغه ای استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ورود محموله 500 هزار تنی برنج به گمرکات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود محموله 500 هزار تنی برنج به گمرکات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید