نقشه رفع آسیب های اجتماعی تهیه شود

به گزارش وبلاگ محتوا، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز از ارائه راهکار هایی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی با توجه به ارتقاء سلامت در جامعه خبر داد و خواستار تهیه نقشه رفع آسیب های اجتماعی شد.

نقشه رفع آسیب های اجتماعی تهیه شود

به گزارش خبرنگار از، مسعود زارعی عضو شورای شهر شیراز در نشست با مدیران اداره پیشگیری و آسیب های اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به نقش موثر و سازنده فرهنگسازی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، گفت: در پی رسالت و مسئولیت اجتماعی اداره پیشگیری و آسیب های اجتماعی، پرسنل باید تمام تلاش خود را در راستای آموزش و فرهنگ سازی و ارائه خدمات مطلوب در شهر و به شهروندان بکار بگیرند.

او با تاکید بر اینکه موفقیت در اجرای طرح های مختلف با ایجاد حس مسئولیت در تمامی دستگاه ها میسر می شود، شرح داد: ما باید در پی نقشه راهی در جهت رفع آسیب های اجتماعی باشیم و در این زمینه ضمن بهره مندی از برنامه دستگاه های مختلف از تحقیقات علمی جهت رفع این مشکل، مجموعه ای در هم تنیده ایجاد کنیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جایگاه مذهبی، تاریخی و فرهنگی شهر شیراز و حضور زائرین و گردشگران در شهر تاکید کرد: شهرداری طرحی با موضوع ساماندهی معتادان متجاهر به ویژه با زخم باز را بررسی و به کمیسیون ارائه دهد.

رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری ضمن ارائه گزارش و اقدامات صورت گرفته در مجموعه، نام کرد: همکاری خالصانه نیرو های این اداره در فرآیند کار قابل تقدیر بوده و پیگیری حل مسائل حقوقی و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان مستلزم حمایت است.

یوسف آفرینی کمبود امکانات در زیر ساخت های مجموعه را در راستای اجرای هر چه بهتر خدمات رسانی مطرح و شرح داد: با توجه به گستره شهر شیراز، تامین و بهسازی امکانات باعث ارائه کیفی در خدمات دهی به شهروندان و ایجاد امنیت و ارتقاء سلامت جامعه می شود.

در پایان هم مقرر شد با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، شهرداری به منظور ساماندهی و حفظ سلامت و جان افراد بی سر پناه و معتادین متجاهر، مکان هایی را به نام گرم خانه در نظر گرفته و گزارش را به کمیسیون ارائه دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نقشه رفع آسیب های اجتماعی تهیه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه رفع آسیب های اجتماعی تهیه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید