مرکز تهران در قرق دوچرخه ها درآمد

به گزارش وبلاگ محتوا، تهران (پانا) - رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران از درخواست بیش از 300 شهروند حاضر در همایش گردشگری پاک برای فراهم سازی زیرساخت های تردد با دوچرخه در پایتخت اطلاع داد.

مرکز تهران در قرق دوچرخه ها درآمد

حجت نظری در مراسم گردشگری پاک که در آستانه هفته تهران و روز جهانی گردشگری با حضور حسن خلیل آبادی دیگر عضو شورای شهر و از طریق دوچرخه و اتوبوس برقی در مرکز پایتخت برگزار گردید، با حضور در جمع وبلاگ محتوا گفت: امروز بیش از 300 تن از شهروندان تهرانی و فعالان سازمان های مردم نهاد شهر تهران راستا گردشگری پاک را با دوچرخه، اسکوتر و اتوبوس برقی طی کردند.این رویداد یک رویداد با چندهدف خاص بود که در یک راستا گردشگری، تفریحی و ورزشی وبا توجه به محیط زیست اجرا شد.

وی ادامه داد: این برنامه گردشگری از ساختمان تاریخی افشار که محل ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران بود شروع شد. خانه افشار از بناهای ثبت ملی شده متعلق به دوره قاجار است. در ادامه با بازدید از ساختمان تاریخی دانشگاه خوارزمی که ثبت ملی شده و جزو آثار فاخر معماری کشور است، دوچرخه سواران به کلیسای تاریخی ارتدکس یونانی رفتند. این کلیسا یکی از بناهای واجد ارزش شهر تهران است که به واتیکان کوچک مشهور است.

نظری با بیان اینکه در ادامه این راستا به استادیوم شهید شیرودی یا همان امجدیه سابق که اولین استادیوم تهران است، رفتیم، گفت: حضور در فضای استادیوم شیرودی برای بسیاری از زنان دارای جذابیت بود، یکی از نکاتی که هنگام بازدید از استادیوم شیرودی مطرح شده، درخواست برای فراهم شدن شرایط حضور زنان در استادیوم ها بود که معتقدم درخواست به جایی است و امیدوارم با انتها همه گیری کرونا و بازگشت تماشاگران به استادیوم زنان هم امکان حضور در استادیوم و سکوهای مخصوص را داشته باشند.

رییس کمیته مشارکت های شورای شهر تهران ادامه داد: در ادامه راستااز خانه ملک الشعرای بهار و موزه خوشنویسی بازدید شد. متاسفانه خانه ملک الشعرای بهار در اختیارنهادی بود که رایزنی های ما برای بازید از آن با مخالفت روبه روشد. نقطه آخر این راستا گردشگری موزه خوشنویسی از دیگر بناهای ثبت ملی شده پایتخت بود. تمام این بازدیدها با حضور راوی و راهنمای گردشگری همراه بود.

نظری ادامه داد: درانتها این بازدید که تمام راستا آن با دوچرخه و اتوبوس برقی طی شد بیش از 300 نفراز شهروندان و فعالان سازمان های مردم نهاد شهر تهران که در این همایش حضور داشتند، درخواست خود از شهردار تهران برای مناسب سازی معابر پایتخت و تامین زیرساخت های برای تردد دوچرخه را مطرح کردند که این درخواست به زودی به شهردار تهران تحویل داده خواهد شد. من هم به عنوان رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران تاکید کردم که این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم قرق شهر با دوچرخه به ویژه در ساعات کم ترافیک و روزهای تعطیل ادامه داشته باشد، گفت: چنین اقداماتی از جمله مصادیق تحقق شهر شاد و ارتقا نشاط اجتماعی است و تجربه امروز نشان داد که هیچ گره ترافیکی خاصی نیز با تردد دوچرخه ها در شهر ایجاد نخواهد شد.

نظری در انتها با بیان اینکه تمام پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا در این برنامه رعایت و اقدامات در فضای باز انجام شد، از همکاری معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، مجموعه برج میلاد، شهرداری منطقه هفت، پلیس هدایت و رانندگی تهران عظیم و سازمان اورژانس تهران و شهروندان و سمن های حاضر در این رویداد قدردانی کرد.

در این مراسم که با استقبال خوب شهروندان همراه شد، حسن خلیل آبادی، رییس کمیته گردشگری شورای شهر تهران و برزین ضرغامی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مرکز تهران در قرق دوچرخه ها درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز تهران در قرق دوچرخه ها درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید