عراق، به آتش کشیدن دفتر حزب دموکرات کردستان بعد از تشبیه حشدالشعبی به داعش

به گزارش وبلاگ محتوا، طرفداران سازمان الحشد الشعبی روز شنبه در محکومیت سخنان اخیر هوشیار زیباری وزیر پیشین دارایی و از مسئولان ارشد حزب دموکرات کردستان عراق به این سازمان، در مرکز شهر بغداد تظاهرات نموده و دفتر این حزب را به آتش کشیدند.

عراق، به آتش کشیدن دفتر حزب دموکرات کردستان بعد از تشبیه حشدالشعبی به داعش

به گزارش ایرنا، زیباری پیشتر در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که حمله گروههای عراقی به پایگاه های آمریکا در اربیل به این دلیل است که آنها اقلیم کردستان را نزدیک [متحد] آمریکا می دانند و این گروهها همانطور که داعش به بغداد و اربیل حمله می کرد، به اینها حمله می نمایند.

طرفداران سازمان الحشد الشعبی امروز در برابر دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در نزدیک میدان التحریات در منطقه الکراده در مرکز بغداد تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند.

معترضان با سردادن شعار، سخنان اخیر زیباری علیه سازمان الحشد الشعبی را محکوم و از او خواستند تا به خاطر این اهانت عذرخواهی کند.

شرکت نمایندگان در تظاهرات همچنین خواستار عدم تکرار چنین سخنانی به سازمان الحشد الشعبی در آینده شدند. معترضان خشمگین سپس به دفتر حزب دموکرات کردستان وارد شده و آن را به آتش کشیدند.

نیروهای امنیتی سپس معترضان را از دفتر به بیرون راهنمایی کردند.

طرفداران سازمان الحشد الشعبی عراق روز گذشته برای برگزاری این تظاهرات فراخوان داده و گفته بودند که در قبال سخنان زیباری سکوت نخواهند کرد. حشدالشعبی سخنن زیباری را اهانت توصیف نموده اند.

پیشتر عادل الکرعاوی سخنگوی رسمی جنبش انصارالله الأوفیا عراق از تصمیم سازمان الحشد الشعبی برای شکایت علیه زیباری و نیز برگزاری تظاهراتی اعتراض آمیز به خاطر سخنان وی به این سازمان خبر داده بود.

واکنش انتقادی مسئولان، سیاستمداران، شخصیت ها و گروههای مقاومت عراق به سخنان اخیر زیباری از سه روز پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد.

در پی سخنان زیباری به الحشد الشعبی، مجلس عراق روز چهارشنبه شاهد تنش و درگیری لفظی گروهی از نمایندگان بود و این امر باعث شد که جلسه به زمان دیگری موکول گردد.

حسن الکعبی معاون اول رییس مجلس عراق در جلسه مجلس از زیباری خواست که به خاطر اظهاراتش به الحشد الشعبی عذرخواهی کند.

منبع: عصر ایران

به "عراق، به آتش کشیدن دفتر حزب دموکرات کردستان بعد از تشبیه حشدالشعبی به داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، به آتش کشیدن دفتر حزب دموکرات کردستان بعد از تشبیه حشدالشعبی به داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید