توئیتر از کند شدن رشد تعداد کاربرانش خبر داد

به گزارش وبلاگ محتوا به نقل از انگجت، در این حساب کاربری تصریح شده که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 و شیوع ویروس کرونا در همین سال موجب شد تا تعداد کاربران توئیتر در سال 2020 بیش از مقدار پیش بینی شده رشد کند. اما این فرایند در سال 2021 ادامه نخواهد یافت.

توئیتر از کند شدن رشد تعداد کاربرانش خبر داد

بر اساس برآوردهای توئیتر تعداد کاربران روزانه فعال این شرکت با قابلیت درآمدزایی، از 187 میلیون نفر در سه ماهه چهارم سال 2019 به 192 میلیون نفر در سه ماهه چهارم سال 2020 رسیده است که نشانگر افزایشی 27 درصدی است. اما این فرایند رشد در سال 2021 و احتمالاً در سال های بعد از آن هم کند خواهد شد.

توئیتر پیش بینی کرده که سال 2021 سال کامل متفاوتی برای این شبکه اجتماعی باشد و در عین حال افزوده که به هر حال این شرکت از تلاش خود برای رشد 20 درصدی تعداد کاربران فعال روزانه در این سال دست نمی کشد. هر چند تحقق این هدف بسیار سخت خواهد بود و جک دورسی مدیر عامل توئیتر آن را یک چالش جدی توصیف کرده است.

درآمد توئیتر در سه ماهه چهارم سال 2020 نیز بالغ بر 1.29 میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 28 درصد افزایش نشان می دهد. در عین حال توئیتر نگران است که انتها برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و آغاز فرایند مهار کرونا با تزریق واکسن در سراسر جهان موجب کاهش درآمد آن در سال 2021 شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توئیتر از کند شدن رشد تعداد کاربرانش خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر از کند شدن رشد تعداد کاربرانش خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید