تمهیدات ویژه بانک مرکزی برای نابینایان

به گزارش وبلاگ محتوا، بانک مرکزی در بخشنامه ای از شبکه بانکی خواست تمهیدات ویژه ای را برای نابینایان در نظر بگیرد.

تمهیدات ویژه بانک مرکزی برای نابینایان

به گزارش گروه مالی وبلاگ محتوا به نقل از بانک مرکزی، این بانک در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی شبکه بانکی و به مناسبت روز جهانی نابینایان و اهمیت بهره مندی هموطنان نابینا از خدمات بانکی و بانکداری الکترونیک، طی بخشنامه ای از شبکه بانکی خواست تمهیدات ویژه ای برای این گروه از افراد در نظر گرفته شود.

بانک مرکزی از شبکه بانکی خواسته است تا خدمات بانکی به توضیح زیر را برای هموطنان نابینا فراهم نمایند:

1- در هر شعبه از بانک، باجه ای به منظور ارائه خدمات بدون نوبت و سریع به معلولین و جانبازان خصوصاً نابینایان در نظر گرفته شود و موجبات ارائه خدمات با حفظ کرامت، سرعت و دقت به این عزیزان فراهم شود.

2- در صورت درخواست نابینایان، کارت بانک ایشان به صورت چاپ برجسته اطلاعات مورد احتیاج بر روی کارت بانک (شامل نام و نام خانوادگی دارنده کارت، نام بانک، کد cvv 2، تاریخ انقضا، نوع کارت) صادر شود. نظر به اینکه این امکان در تمامی شعب و به صورت صدور آنی کارت امکان پذیر نیست، این درخواست به وسیله ارسال به مرکز استان صورت پذیرد.

3- مناسب سازی محتوای اینترنت بانک و وب سایت بانک به منظور بهره برداری از خدمات الکترونیک غیرحضوری و اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات در دستور کار قرار گیرد.

4- در اسرع وقت نسبت به پیاده سازی کامل خدمت برداشت مستقیم به منظور کاهش احتیاج به انجام تراکنش های پرداخت منظم نظیر پرداخت اقساط، اجاره بها، خدمات عمومی و … اقدام شود.

5- ایجاد امکان گویاسازی در نرم افزار های موبایلی موجود در دستور کار آن بانک / مؤسسه اعتباری قرار گیرد.

6- امکان اخذ تعهدنامه برای نابینایانی که داوطلب استفاده از خدمات حساب جاری و دسته چک بدون فرد امین هستند، در محل شعبه فراهم شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمهیدات ویژه بانک مرکزی برای نابینایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات ویژه بانک مرکزی برای نابینایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید