4هزارمیلیاردتومان هزینه مردم درنوروز1391

به گزارش وبلاگ محتوا، خبرنگاران : خبرنگاران : براساس گزارش مرکز آمارایران خانوارهای ایرانی در فروردین 1391حدود چهار هزار میلیارد تومان صرف پرداخت هزینه های مسافرت های نوروزی خودکردند.

4هزارمیلیاردتومان هزینه مردم درنوروز1391

به گزارش خبرنگاراجتماعی وبلاگ محتوا ، در تازه ترین گزارش مرکزآمارایران ، تحت عنوان نتایج آمارگیری از گردشگران ملی بهار 1391 آمده است که: در بهار سال قبل خانوارهای ایرانی که به سفر رفتند در مجموع 39 هزار و 807 میلیارد و 894 میلیون ریال صرف هزینه های سفر خود کردند.

بنابه این گزارش ،از کل هزینه های فوق شش هزار 61 میلیارد و 670 میلیون ریال مربوط به هزینه سفرهای بدون اقامت شبانه و 33 هزار و 746 میلیارد و 224 میلیون ریال نیز مربوط به هزینه سفرهای با اقامت شبانه بوده است.

دراین گزارش تصریح شده است :از کل هزینه سفرهای داخلی خانوارهای ایرانی در بهار 1391 بیشترین سهم به ترتیب مربوط به هزینه های حمل و نقل (24 درصد)، خوراکی و دخانی (20 درصد) و درمانی (18 درصد) بوده است. در واقع حدود 62 درصد از کل هزینه های مربوط به سفرهای داخلی خانوارهای ایرانی مربوط به این سه بخش می شود.

همچنین هزینه های خرید کالا و لوازم (12 درصد)، خرید سوغاتی (11 درصد)، اقامت (7 درصد)، سایر هزینه های سفر (3 درصد)، تور و گشت (سه درصد) و فرهنگی، تفریحی و ورزشی (دو درصد) رده های بعدی قرار گرفتند.

از سوی دیگر در بهار 1391 آن دسته از خانوارهای ایرانی که به سفر خارجی رفتند نیز در مجموع 12 هزار و 579 میلیارد و 322 میلیون ریال خرج سفر خود کردند.

از کل هزینه سفرهای خارجی خانوارهای ایرانی در بهار 1391 بیشترین سهم به ترتیب مربوط به هزینه های تور و گشت (53 درصد)، خرید سوغاتی (18 درصد) و درمانی (شش درصد) بوده است. در واقع حدود 77 درصد از کل هزینه های مربوط به سفرهای خارجی خانوارهای ایرانی مربوط به این سه بخش می شود.

همچنین هزینه های سایر هزینه ها (شش درصد)، حمل و نقل (پنج درصد)، خرید کالا و لوازم (سه درصد)، ویزا و عوارض خروج از کشور (3 درصد)، اقامت (سه درصد)، خوراکی و دخانی (دو درصد) و فرهنگی، تفریحی و ورزشی (یک درصد) رده های بعدی قرار گرفتند.

با توجه به این که عمده سفرهای اجرا شده در فصل بهار مربوط به سفرهای نوروزی و تعطیلات آغاز سال می شود می توان این طور نتیجه گرفت که مجموع هزینه های فوق که بالغ بر 52 هزار میلیارد ریال می شود مربوط به هزینه سفرهای نوروزی خانوارهای ایرانی است. باید در سال جاری با توجه به افزایش قیمت ها در حوزه های مختلف خانوارهای ایرانی چه مبلغی را صرف هزینه سفرهای داخلی و خارجی خود می کنند.

منبع: تسنیم

به "4هزارمیلیاردتومان هزینه مردم درنوروز1391" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4هزارمیلیاردتومان هزینه مردم درنوروز1391"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید