لزوم حمایت از حوزه کتاب در پسا کرونا

به گزارش وبلاگ محتوا در خراسان رضوی، جعفر مروارید در جلسه با تعدادی از ناشران استان خراسان رضوی در خصوص انجام اقدامات در پسا کرونا گفت: در شرایطی که کلیه کسب و کارهای پررونق دچار ضرر و زیان شده اند، کسب و کارهای فرهنگی از جمله کتاب که در شرایط معمول هم از کسب و کارهای پررونق نبوده اند، دچار مسائل و ضرر و زیان مضاعف شده اند که باید برای جبران آن و بازگشت به شرایط عادی برنامه ریزی شود.

لزوم حمایت از حوزه کتاب در پسا کرونا

وی افزود: ما از انجمن ها و اتحادیه های صنفی توقع داریم در این خصوص به کمک این اداره کل آمده و پیشنهاهای خود را برای پساکرونا اعلام کنند. البته برنامه ریزی هایی در این خصوص انجام و خسارات وارده احصاء و به تهران ارسال شده است و به صورت ملی اقداماتی انجام خواهد شد، اما در استان هم با توجه به ظرفیت هایی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد، باید بررسی کرد که چگونه می توان به صنعت آسیب دیده کتاب کمک کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: باید در برگزاری نمایشگاه کتاب وحدت رویه و مدل مشترکی با تهران داشته باشیم، اینکه نمایشگاه کتاب برگزار شود و یا روش های دیگر حمایتی از ناشران و کتابخوانی داشته باشیم، در دست بررسی است. البته پیشنهادهایی در این زمینه توسط کارشناسان و ناشران بیان شده است که در حال بررسی بیشتر تا رسیدن به نتیجه هستیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "لزوم حمایت از حوزه کتاب در پسا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حمایت از حوزه کتاب در پسا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید