سی ان ان: کسب اکثریت آرای الکترال کالج برای ترامپ سخت است

به گزارش وبلاگ محتوا، با وجود محدودیت هایی که تا به امروز وجود داشته است، اما بایدن توانسته آرای سراسری بیشتری از ترامپ کسب کند.

سی ان ان: کسب اکثریت آرای الکترال کالج برای ترامپ سخت است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا، پایگاه اینترنتی شکبه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی با مقایسه نظرسنجی های سراسری در این کشور و اختلاف زیاد ترامپ با رقیب دموکرات خود در نظرسنجی ها، احتمال راه یابی نامزد دموکرات به کاخ سفید را بسیار محتمل تر و بیشتر از رئیس جمهور فعلی آمریکا ارزیابی نموده است.

در این گزارش گفته شده است: نظرسنجی جدید دانشگاه مونموث نشان می دهد که جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا با کسب درصد بیشتر آرای عمومی از رئیس جمهور فعلی آمریکا، دونالد ترامپ پیشی گرفته است. در واقع به طور متوسط تا کنون بایدن با اختلاف 8 امتیازی از ترامپ جلوتر است.

نویسنده در ادامه گزارش با اشاره به جلوتر بودن آرای سراسری جو بایدن در مقایسه با ترامپ در نظرسنجی های سراسری، اما به این نکته اشاره نموده است که پیروزی و کسب اکثریت آرای مردمی در انتخابات ریاست جمهوری به خودی خود چندان مهم نیست و یک نامزد انتخاباتی زمانی می تواند به کاخ سفید راه یابد که پیروز به کسب اکثریت آرای الکترل کالج گردد.

نویسنده در ادامه می گوید: همان گونه که گفته شد، نظرسنجی های سراسری اهمیت زیادی دارند و این نظرسنجی ها تا کنون بسیار متعدد و زیاد بوده اند. از سوی دیگر نظرسنجی های سراسری و ملی از نظرسنجی های ایالتی و منطقه ای دقیق تر هستند و از سوی دیگر ایده های خوبی درباره احتیاج های حاشیه ای بایدن برای پیروزی در انتخابات الکترال کالج را ارائه می دهند. اما آن چه در حال حاضر برای پیروزی بایدن بسیار مهم است توجه به کسب اکثریت آرای الکترال کالج در ایالت های محوری و مهم آمریکاست و در غیر این صورت حتی با وجود کسب اکثریت آرای عمومی از سوی بایدن، اما از دست دادن آرای الکترال کالج ایالت های مهم به معنای شکست در انتخابات خواهد بود.

گزارش در ادامه می گوید: با وجود محدودیت هایی که تا کنون وجود داشته است، اما بایدن توانسته آرای عمومی و سراسری بیشتری در آمریکا را کسب کند، هرچند درباره کسب اکثریت آرای الکترال کالج هنوز ابهاماتی وجود دارد. با این حال حواشی آرای عمومی و آرای الکترال کالج معمولا نمی تواند خیلی زیاد و با تفاوت چشم گیری باشد. در واقع اگر بایدن بتواند بیش از 5 امتیاز در آرای عمومی و سراسری آمریکا جلوتر از رقیب خود باشد، او به احتمال زیادی قادر خواهد بود تا حداقل 270 رای الکترال کالج را بدست آورد و پیروز گردد. در واقع اگر بایدن بین 3 تا 5 امتیاز در سطح ملی آرای بیشتری را بدست آورد، او به احتمال بیشتری در آرای الکترال کالج نیز تعداد مورد نظر و مطلوب برای پیروزی بر ترامپ را بدست خواهد آورد. این در حالی است که فزونی ملی و سراسری بایدن در حال حاضر حتی بسیار بیشتر از این میزان است و در بعضی نظرسنجی های سراسری اختلاف ترامپ و بایدن تا 8 امتیاز به نفع جوبایدن اعلام شده است.

در ادامه گزارش گفته شده است: برای ترامپ انجام یک نظرسنجی سراسری و ملی برای درک واقعیات الکترال کالج ضروری است، از دست دادن و عقب ماندن 2 یا 3 امتیازی ترامپ در نظرسنجی های سراسری اگرچه عجیب نیست، اما از آن جا که نظر سنجی های ایالتی برای ترامپ شرایط متفاوتی را به تصویر می کشند، لذا درک نتایج نظرسنجی های ملی کمی دشوارتر می گردد. از سوی دیگر به دلایل متعددی از جمله در اختیار داشتن اطلاعات متعدد و بیشتر، از سال 1972 تا کنون همیشه نظرسنجی های سراسری و ملی در آمریکا دقیق تر و مهم تر از نظرسنجی های ایالتی بوده اند.

نویسنده گزارش در ادامه به سابقه نظرسنجی های ملی و ایالتی و دقیق تر بودن نظرسنجی های ملی و سراسری در آمریکا پرداخته و به تجربه نظرسنجی های سال 2016 اشاره می نماید که در حال حاضر به گفته او کوشش شده تا خطا های نظرسنجی های سراسری در انتخابات قبلی آمریکا که در آن نتایج نظرسنجی و انتخابات متفات بود، تکرار نگردد، اما در عین حال معتقد است که این اشتباه و تناقض ها در نتایج نظرسنجی ها به طور معمول در ایالت های چرخشی و خاکستری آمریکا رخ می دهد که در هر دوره ممکن است به نامزد متفاوتی رای دهند، اما در ایالت های اصلی و کلیدی آمریکا معمولا نتایج نظرسنجی ها با نتایج انتخاباتی اختلاف بسیار اندکی دارد.

نویسنده این گونه نتیجه گیری می نماید که با توجه به نتایج نظرسنجی های سراسری، در صورت ادامه این شرایط بویژه در ایالت های کلیدی و مهم که نتایج نظرسنجی ها با نتایج انتخابات تقریبا همسان است، لذا بایدن نه تنها در آرای عمومی، بلکه پیروز به کسب آرای الکترال کالج انتخاباتی نیز خواهد شد و شکست ترامپ محتمل تر خواهد بود.

به گفته نویسنده طی حداقل 20 نظرسنجی سراسری اخیر نتایج این نظرسنجی ها با نظرسنجی ایالتی در ایالت مهمی مانند آریزونا تقریبا نزدیک و مشابه به هم بوده و در همه آن ها بایدن از 7 تا 8 امتیاز از دونالد ترامپ جلوتر بوده است.

نویسنده در خاتمه گزارش خود به این نکته اشاره می نماید که هرچه به انتخابات نزدیک تر می شویم، نظرسنجی های سراسری در آمریکا نیز بیشتر انجام می گردد و این شرایط امکان تحلیل بهتر و دقیق تر را فراهم می نماید، اما تا کنون براساس نتایج نظرسنجی های موجود، ترامپ به میزان قابل توجهی از رقیب انتخاباتی خود در آرای سراسری عقب مانده و این شرایط نتیجه انتخابات را در آرای الکترال کالج برای ترامپ دشوارتر نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سی ان ان: کسب اکثریت آرای الکترال کالج برای ترامپ سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: کسب اکثریت آرای الکترال کالج برای ترامپ سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید