بروزرسانی جدید macOS Big Sur

به گزارش وبلاگ محتوا، بروزرسانی جدید macOS Big Sur نام دارد و دارای بزرگترین تغییراتی است که قرار است این سیستم عامل با این بروزرسانی به دست آورد، از جمله تغییرات اساسی بر روی UI که باعث می گردد تا Big Sur از نظر زیبایی بیشتر شبیه به iOS گردد. قرار است در این بروزرسانی شفافیت زیادی در رابط کاربری به وجود آید و آیکون برنامه های موجود در بخش Dock بیشتر شبیه به برنامه هایی iOS خواهند شد. به طور خلاصه می توان گفت، این بروزرسانی ممکن است یکی از بهترین انتخاب های طراحی UI در سال های اخیر برای macOS باشد. در اینجا به بعضی از ویژگی های موجود در این بروزرسانی اشاره ای خواهیم کرد.

بروزرسانی جدید macOS Big Sur

مرکز کنترل Control Center

macOS Big Sur برای اولین بار مرکز کنترل را به روی صفحه دستکاپ خواهد آورد و از این بخش کاربران می توانند به تنظیماتی از قبیل کنترل روشنایی، ضامن Night Shift، گزینه Dark Mode و بعضی ویژگی های دیگر دسترسی داشته باشند.

ابزارک های جدید

با استفاده از بروزرسانی جدید macOS Big Sur، کاربران قادر خواهند بود ویدجت هایی مانند ساعت جهانی و یادداشت ها را شخصی سازی نموده و سپس آن ها را به راحتی به مرکز اعلان خود اضافه کنند.

عناصر جدید در بخش UI

در بروزرسانی جدید macOS Big Sur برنامه Messages برای Mac مورد بازسازی بهبود قرار گرفته، همچنین بروزرسانی نیز برای برنامه Maps این سیستم عامل اعمال شده است.

ویژگی های جدید مرورگر Safari

مرورگر اپل Safari نیز در این بروزرسانی تغییر خواهد نمود و قابلیت های جدید همچون iCloud Keychain را به دست خواهد آورد؛ همچنین بروزرسانی هایی نیز برای برنامه های افزودنی به این مرورگر و گزینه حفظ حریم خصوصی نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر این موارد، اکنون می توانید پس زمینه این مرورگر را در بخش آغاز تغییر دهید و از ویژگی تب مترجم داخلی این مرورگر به صورت همزمان استفاده نمایید.

منبع : سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "بروزرسانی جدید macOS Big Sur" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروزرسانی جدید macOS Big Sur"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید