یمن، سازمان ملل نگران مُشتی القاعده ای و داعشی و بی توجه به مرگ هزاران یمنی

به گزارش وبلاگ محتوا، رئیس تیم آشتی ملی فراگیر یمن و از رهبران ارشد انصارالله یمن اظهار داشت تروریست های تکفیری مأرب را اشغال و ساکنان اصلی را آواره نموده اند، آنگاه سازمان ملل با دفاع از این تروریست ها،رنج هزاران یمنی را نادیده می گیرد.

یمن، سازمان ملل نگران مُشتی القاعده ای و داعشی و بی توجه به مرگ هزاران یمنی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا به نقل از المسیره، یوسف الفیشی رئیس تیم آشتی ملی یمن اظهار داشت: مأرب پایگاهی برای دشمن است که به مقری برای تجاوز به استان های مجاور تحت فرمان افسران سعودی تبدیل شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ محتوا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ محتوا بخوانید. (کلیک کنید)

وی با بیان اینکه مشتی تکفیری ساکنان اصلی را آواره و اراضی آنها را اشغال نموده اند، تاکید نمود: آنانی که در مأرب هستند مشتی از حزب الاصلاح، اخوان المسلمین، القاعده و داعش هستند که ساکنان اصلی را بیرون و اراضی این مردم را اشغال نموده اند.

وی گفت: ما از آنها می خواهیم که سلاح خود را بر زمین بگذارند و به آغوش کشور برگردند و مانع ویرانی مأرب شوند.

الفیشی در ادامه بیان نمود: چرا هیچ ندایی از سازمان ملل و شورای امنیت و جامعه بین المللی و در راس آنها آمریکا نمی شنویم که از محاصره ظالمانه ای که 30 میلیون یمنی را به ستوه آورده است، سخن بگویند؛ اما جامه دنیای نگران اعضای القاعده و داعش است که مأرب را اشغال نموده اند؟

وی اضافه کرد: چرا جامعه دنیای برای بسته شدن فرودگاه صنعاء که به مرگ هزاران بیمار منجر شده است، و برای توقیف کشتی های نفتی یمن نگران نیست، به ویژه این راهزنی دریایی به توقف بخش درمان و خدمات رسانی یمن منجر شده است؟

رئیس سازمان اطلاعات یمن: فریب خوردگان فرصت عفو عمومی را غنیمت بشمارند

با حضور مقامات محلی و شیوخ و بزرگان استان الجوف و عبدالله الحاکم رئیس سازمان اطلاعات دولت نجات ملی یمن و نیز مشارکت عامر المرانی استاندار الجوف و فیصل بن حیدر استاندار المحویت برگزار و در آن راه های هماهنگی و ارتباط گیری با فریب خوردگان در استان مأرب به منظور بازگردانیدن آنها به آغوش یمن، آنالیز شد.

الحاکم در این نشست بر اهمیت عمل به مسئولیت ملی در مرحله حساس و اتمام حجت با کسانی که همچنان در کنار دشمن می جنگند، تاکید نمود و از فریب خوردگان خواست که از فرصت عفو عمومی استفاده نمایند و در کمال عزت به مناطق خود بازگردند و اجازه ندهند که دشمن از آنها علیه ملت یمن استفاده کند.

وی از نقش مهم ساکنان الجوف و جانفشانی آنها در مقابله با دشمن و مزدوران آنها و مشارکت در جبهه های جنگ تمجید کرد.

رئیس سازمان اطلاعات یمن تاکید نمود: ائتلاف سعودی در الجوف ناکام ماند و به برکت جانفشانی ساکنان و نهاده شد در کنار نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بود که این تحول مهم رخ داد.

از سوی دیگر عامر المرانی استاندار الجوف هم به جنایات شبه نظامیان حزب الاصلاح در مأرب اشاره نمود که آخرین آن ربودن زنان بود و بر اهمیت تشدید ارتباط با فریب خوردگان و تشویق آنها به بازگشت به مناطقشان تاکید نمود.

المرانی همچنین بر ضرورت حمایت از جبهه های جنگ با جان و مال به منظور تحقق پیروزی تاکید نمود و گفت: متجاوزان و مزدوران جز زبان زور نمی فهمند.

تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی اماراتی به یمن

جنگنده های سعودی در ادامه حملات هوایی خود به مناطق مختلف یمن، در سه نوبت مناطقی از مأرب، در یک نوبت منطقه ای در استان الجوف و در یک نوبت منطقه ای در استان صعده و نیز در دو نوبت مناطقی از استان حجه را بمباران کردند.

همچنین نظامیان سعودی با توپخانه و راکت مناطق مسکونی در بخش رازح در مرز با عربستان را هدف حمله قرار دادند.

دستگاه اطلاعات وامنیت یمن اطلاعات جدیدی از شبکه جاسوسی وابسته به سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس فاش کرد.دستگاه امنیت و اطلاعات یمن اظهار داشت: افسران دستگاه اطلاعات آمریکا ابتدا جاسوسان را جذب سپس آن ها را برای همکاری به افسران دستگاه اطلاعات انگلیس تحویل داده است تا این افراد در خاک یمن علیه مردم یمن اقدامات خصمانه انجام دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یمن، سازمان ملل نگران مُشتی القاعده ای و داعشی و بی توجه به مرگ هزاران یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، سازمان ملل نگران مُشتی القاعده ای و داعشی و بی توجه به مرگ هزاران یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید