کشورهای خاورمیانه به یک توافق امنیتی مشترک روی بیاورند

به گزارش وبلاگ محتوا به نقل از الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر امروز اعلام کرد: ما با عربستان مذاکراتی را شروع کردیم اما این مذاکرات بدون اطلاع قبلی در ماه ژانویه متوقف شد. ما تمام توان خود را برای حل بحران در خلیج فارس به کار می گیریم.

کشورهای خاورمیانه به یک توافق امنیتی مشترک روی بیاورند

وی با بیان این مطلب اضافه نمود: قطر از کشورهای خاورمیانه دعوت می نماید که به یک توافق امنیتی مشترک روی بیاورند، توافقی که مبتنی بر احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور یکدیگر باشد.

وی گفت: ما قویا از آزادی بیان در قطر و خارج از آن دفاع می کنیم و قانون فقط با انتشار اخبار دروغ مخالف است. ما از آزادی بیان و رسانه ها در قطر حمایت می کنیم و دولت در سیاستهای شبکه الجزیره دخالتی نمی نماید.

وزیر خارجه قطر درخصوص اوضاع لیبی نیز گفت: بهتر است درگیری ها در لیبی متوقف گردد و در این کشور به راهکار سیاسی دست یافت. طرف هایی وجود دارند که به قطعنامه های بین المللی متعلق به توقف درگیری ها در لیبی پایبند نیستند.

وی در ادامه گفت: باید به قوانین بین المللی که درخصوص ممنوعیت ارسال سلاح به لیبی است احترام گذاشته گردد و از گفتگوهای ملی لیبی حمایت گردد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در بخش دیگر سخنان خود گفت: قطر هرگز از گروه های تروریستی در سوریه حمایت ننموده است و از ملت سوریه به وسیله سازمان ها و نهادهای انسان محبت آمیز حمایت نموده ایم. موضع قطر ثابت است، ما هر اقدام تروریستی را محکوم می کنیم و از کشورهای ساحل [آفریقا] حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشورهای خاورمیانه به یک توافق امنیتی مشترک روی بیاورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای خاورمیانه به یک توافق امنیتی مشترک روی بیاورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید