کرونای دلتا چه علائمی دارد؟

به گزارش وبلاگ محتوا، رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد در خصوص علائم ابتلا به کرونای دلتا توضیحاتی را ارائه کرد.

کرونای دلتا چه علائمی دارد؟

به گزارش وبلاگ محتوا به نقل از وبلاگ محتوا، رزیتا خداشاهی، رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد در خصوص علائم جهش دلتای کرونا اظهار داشت: علامت های کرونای دلتا با کرونای قبلی فرق می کند. علائم کرونای دلتا با آبریزش بینی، تب و گلو درد آغاز می شود و شبیه سرماخوردگی است که در کمتر از 48 ساعت علائم آن بروز می کند. سه تا چهار روز این علائم وجود دارد و سپس به درگیری ریه می انجامد. درگیری ریه این نوع جهش یافته از ویروس تا به امروز مانند ویروس انگلیسی بوده است.

وی توصیه کرد: حتی افرادی که واکسن زده اند هم در معرض خطر این ویروس قرار دارند و ممکن است آن را به دیگران منتقل کنند؛ بنابراین باید شیوه نامه های بهداشتی به طور کامل رعایت شود. توصیه می شود اگر کسی علائم کرونای دلتا را دارد، 48 تا 72 ساعت در خانه بماند و از طریق تماس تلفنی با پزشکان در تماس باشد. در خانه ماندن هم باعث می شود که افراد ناقل بیماری به دیگران نباشند و هم استراحت موجب می شود افراد به کووید سبک تری مبتلا شوند.

خداشاهی در خصوص شرایط بیمارستان های برای رسیدگی به بیماران کرونایی اظهار داشت: در حال حاضر بستری بیماران کرونایی در یک جا و مکان متمرکز نیست و تمام بیمارستان های سطح شهر بیمار کووید پذیرش می کنند، اما تعداد بیماران سرپایی در یک هفته اخیر افرایش داشته و ظرفیت بستری ها در بیمارستان امام رضا (ع) هم تقریبا تکمیل است.

منبع: جام جم آنلاین

به "کرونای دلتا چه علائمی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای دلتا چه علائمی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید