طالبان: حضور داعش و القاعده در بدخشان حقیقت ندارد

به گزارش وبلاگ محتوا، در حالی که مقامات افغان در بدخشان از کوشش مشترک القاعده و داعش برای ایجاد پایگاه در این ولایت خبر می دهند اما سخنگوی طالبان تاکید نمود که این اظهارات حقیقت ندارد.

طالبان: حضور داعش و القاعده در بدخشان حقیقت ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ محتوا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اظهارات مقامات محلی در بدخشان درباره حضور داعشی ها و اتباع خارجی دیگر در این ولایت را تکذیب کرد.

سخنگوی طالبان در بیانیه ای گفت: گزارش بعضی رسانه ها در رابطه با حضور داعشی ها و اتباع دیگر خارجی در ولایت بدخشان حقیقت ندارد. بعضی طرف ها می خواهند از چنین مسایلی استفاده تبلیغاتی نمایند، آب را گل آلود نموده و ماهی بگیرند.

وی توضیح داد که در هیچ بخش از افغانستان از جمله ولایت بدخشان پایگاه داعش باقی نمانده است.

روز گذشته تلویزیون آریانا نیوز به نقل از زکریا سودا والی بدخشان گزارش داده بود که 600 خانواده داعشی و القاعده از کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، چچن و پاکستان در این ولایت حضور دارند.

به گفته وی این تروریست ها در منطقه دره خستک شهرستان جرم ولایت بدخشان مستقر شده اند و برای ایجاد پایگاه امن در این منطقه کوشش می نمایند.

مقام های نظامی در بدخشان نیز می گویند که شبکه انصار الله، گروه ترکستان شرق، حرکت اسلامی ازبکستان از گروه هایی هستند که در شهرستان های جرم، وردوج و راغستان ولایت بدخشان بطور مستقیم با داعش و القاعده همکاری دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: حضور داعش و القاعده در بدخشان حقیقت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: حضور داعش و القاعده در بدخشان حقیقت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید