صنایع کوچک مشمول مصوبه دولت برای مدیریت مصرف برق نیستند

به گزارش وبلاگ محتوا، رئیس اتاق اهواز با اشاره به مصوبه مدیریت مصرف برق هیات دولت در 9 خرداد امسال گفت: صنایع کوچک استان خوزستان در حالی مشمول مدیریت مصرف برق شده اند که این مصوبه صنایع بزرگ مانند کارخانجات فولاد و یا پتروشیمی ها را شامل شده است.

صنایع کوچک مشمول مصوبه دولت برای مدیریت مصرف برق نیستند

شهلا عموری بیان نمود: بررسی ها نشان می دهد که صنایع کوچک در خوزستان درمجموع روزانه 300 مگاوات برق مصرف می کنند و این اندازه به شبکه توزیع برق فشاری وارد نمی کند.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان افزود: بر اساس این مصوبه هیات دولت، صنایع بزرگ موظف شدند از 15 خرداد تا سرانجام مرداد با اتخاذ تدابیر لازم ازجمله تغییر ساعات کار و یا طرح تعطیلات و تعمیرات، نسبت به کاهش مصرف حداقل سه هزار مگاوات شبکه سراسری از ساعت 12 تا 21 اقدام کنند؛ همچنین مصارف منتقل شده به ساعت 21 تا 6 صبح بدون رعایت سقف مجاز، مشمول مشوق برنامه های مدیریت مصرف وزارت نیرو خواهد بود.

او با بیان اینکه 80 درصد اشتغال در بخش صنعتی خوزستان متعلق به واحدهای تولیدی کوچک است ادامه داد: این در حالی است که صنایع کوچک سهم 30 درصدی مصرف برق صنعتی استان را به خود اختصاص می دهند.

رئیس اتاق اهواز افزود: باوجود سهم 30 درصدی صنایع بزرگ از اشتغال استان خوزستان، این واحدها 80 درصد از برق صنعتی استان را مصرف می کنند.

همکاری صنایع کوچک خوزستان در مدیریت مصرف برق

رئیس اتاق اهواز با تأکید بر اینکه واحدهای صنعتی کوچک که در شهرک های صنعتی مستقر هستند آمادگی دارند تا در مدیریت مصرف برق با شرکت های توزیع اهواز و خوزستان همکاری کنند، گفت: با هماهنگی با استاندار خوزستان، مقرر شد صنایع کوچک در تمام طول هفته امکان فعالیت داشته باشند اما باید پس از ساعت 13 و 30 دقیقه هر روز، خاموشی در خطوط تولید خود را اعمال کنند.

در استان خوزستان 34 شهرک و 39 ناحیه صنعتی وجود دارد که در 51 شهرک و ناحیه صنعتی واگذاری زمین به متقاضیان اجرا شده و بقیه در حال احداث و تکمیل زیرساخت های اولیه هستند.

پیش ازاین مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اعلام کرده بود که تعدد شهرک های صنعتی در خوزستان تأمین امکانات و زیرساخت را برای این فضاها سخت و سخت کرده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "صنایع کوچک مشمول مصوبه دولت برای مدیریت مصرف برق نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع کوچک مشمول مصوبه دولت برای مدیریت مصرف برق نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید