سقوط به عمق 21 متری دهانه آتش فشانی فعال

به گزارش وبلاگ محتوا، چهارشنبه شب، مردی 21 متر به داخل کالدرای (گودال آتش فشان) کوه کیلویای هاوایی - فعال ترین آتش فشان این جزیره - سقوط کرد؛ آتش فشانی که در سال 2018 به مدت 3 ماه متوالی فوران نموده و به میزان 320000 استخر آب مواد مذاب آزاد نموده بود (طبق گفته مجله ساینس Science). البته جالب ترین بخش این حادثه بی احتیاطی این مرد نیست، بلکه زنده ماندن اوست.

سقوط به عمق 21 متری دهانه آتش فشانی فعال

طبق اطلاعیه رسمی پارک ملی آتش فشان های هاوایی، حوالی ساعت 6:30 عصر چهارشنبه شب، مردی برای نزدیک شدن به منظره استیمینگ بلاف (Steaming Bluff) از یک حصار محافظ فلزی به آن سو پرید و از یک صخره 91 متری به پایین سقوط کرد. ساعت 9 شب همان روز او را در یک لبه از دهانه که 21 متر پایین تر از سطح بود، زنده اما زخمی پیدا کردند و به صورت هوایی به بیمارستان انتقال دادند.

هنوز هویت این مرد شناسایی نشده است و مسئولین دفتر خدمات پارک در حال آنالیز حادثه هستند تا معین نمایند که آیا او به علت عبور از حصار مجازات خواهد شد یا خیر.

پس از این حادثه رئیس جنگلبانان جان بروارد هشدار داد که بازدیدنمایندگان هرگز مجاز نیستند از حصارهای ایمنی عبور نمایند، به خصوص اطراف لبه صخره های خطرناک و ناپایدار. عبور از حصارهای ایمنی و ورود به منطقه ها ممنوعه، آسیب دیدگی های جدی یا مرگ را برای افراد در پی خواهد داشت.

آخرین بار یک نفر در پارک ملی آتش فشان های هاوایی در اکتبر سال 2017 جان خود را از دست داد. طبق گفته روزنامه نیویورک تایمز، علت این حادثه مرگ آفرین سقوط بوده است.

منبع: گردشبان

به "سقوط به عمق 21 متری دهانه آتش فشانی فعال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط به عمق 21 متری دهانه آتش فشانی فعال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید