برای پیشگیری از ابتلا به کرونا فعلا قید لاغر شدن را بزنید

به گزارش وبلاگ محتوا، ایرنا/ رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: رژیم های سخت کاهش وزن امکان ابتلا به ویروس کرونا و سایر ویروس های عفونی را افزایش می دهد. آرزو کاوه ئی روز یکشنبه اعلام کرد: در شرایط سخت بحرانی نظیر شرایط کنونی که احتمال شیوع کرونا زیاد است باید از دریافت رژیم های سخت و خودسرانه برای کاهش وزن پرهیز کرد.

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا فعلا قید لاغر شدن را بزنید

وی افزود: هر چند توصیه معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان به افراد دچار چاقی و اضافه وزن کوشش برای رسیدن به وزن مطلوب است اما شرایط کنونی شرایط مناسبی برای تداوم غذایی نیست.

رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه نمود: اگر افراد از رژیم غذایی خاصی با هدف پیشگیری از ابتلا به یک بیماری یا تخفیف عوارض آن نظیر دیابت تبعیت می نمایند باید این رژیم غذایی را ادامه دهند.

کاوه ئی افزود: اما کسانی که برای کاهش وزن اقدام به دریافت رژیم نموده یا از روش ها و رژیم غذایی غیر اصولی برای لاغری پیروی می نمایند قدرت بدنی تحلیل رفته و دچار ضعف و بی حالی می شوند.

وی اعلام کرد: افراد دارای توان بالا هنگام دریافت رژیم غذایی انرژی بدن ها کمتر تحلیل می رود اما پیروی از رژیم غذایی غیر اصولی برای لاغری میزان مصرف انرژی را افزایش داده و سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری و ویروس آسیب پذیر می گردد.

رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکید نمود: بسیاری از رژیم های غذایی سخت بوده و دارای محدودیت های بالایی برای دریافت مواد غذایی مورد احتیاج بدن است حتی بسیاری از آنها نظیر یک یا دو ماده غذایی همچون رژیم پرتقال و شیر ، تخم مرغ و آناناس به مدت یک هفته، جنبه علمی هم ندارد.

کاوه ئی گفت: این قبیل رژیم های غذایی غیر اصولی به علت کاهش شدید انرژی، سیستم ایمنی فرد را ضعیف نموده و این شرایط موجب می گردد انسان زودتر به بیماری مبتلا گردد همچنین علائم بیماری در کسانی که سیستم بدنی ضعیفی دارند شدید و دیگر افراد خفیف تر بروز و ظهور می نماید.

وی با بیان اینکه اضافه وزن و چاقی چنانچه ناشی از اضافه دریافت چربی ها باشد سیستم بدن را تضعیف می نماید اضافه نمود: به طور حتم پس از بازگشت به حالت عادی و شکست ویروس کرونا، افراد دارای اضافه وزن باید با آغاز فعالیت بدنی و رژیم غذایی و تغذیه مناسب بدن را به وزن مطلوب برسانند.

کاوه ئی گفت: گروه میانسالان که بیشتر افراد در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند بیشترین درصد اضافه وزن و چاقی را دارند و سهم بانوان در اضافه وزن بیش از آقایان است.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورمان به عدد 43 رسیده و همدان نیز یک قربانی داشته است

منبع: همگردی

به "برای پیشگیری از ابتلا به کرونا فعلا قید لاغر شدن را بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پیشگیری از ابتلا به کرونا فعلا قید لاغر شدن را بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید