باقی زندانیان طالبان امروز آزاد می شوند

به گزارش وبلاگ محتوا، خبرگزاری صدای افغان (آوا) امروز چهارشنبه به نقل از منابع دولتی گفت تمام زندانیان باقیمانده طالبان آزاد می شوند.

باقی زندانیان طالبان امروز آزاد می شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ محتوا، این رسانه افغانستانی اضافه نمود: یک منبع حکومتی به رسانه ها گفته است که بقیه زندانیان گروه طالبان امروز (چهارشنبه) از زندان ها و بازداشت گاه های افغانستان آزاد می شوند. این در حالی است که روز گذشته ده ها زندانی طالبان که حکومت افغانستان آن ها را خطرناک می دانست، از زندان آزاد شده بودند.

به گزارش این رسانه افغان، این منبع به خاطر حساسیت موضوع نام خود را افشا نکرد. دیروز (سه شنبه، 11 شهریور) نیز تعدادی از زندانیان طالبان از زندان پلچرخی آزاد شدند.

مقامات حکومتی تا به امروز در این زمینه به صورت رسمی اظهار نظر نکرده اند، اما هفته گذشته دکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه و حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه از آزادی زندانیان طالبان و آغاز گفتگو های بین افغانی خبر داده بودند.

این در حالی است که دولت افغانستان دیروز گفت که 70 زندانی دیگر افغان را که برخی کشور های نسبت به آزادی آن ها معترض هستند را نیز آزاد می کند.

پیش از این دولت افغانستان اعلام کرده بود از آزادی 400 زندانی باقی مانده طالبان خودداری می کند، اما حدود دو هفته قبل 80 تن از میان این زندانیان آزاد شدند و 320 زندانی دیگر در بند ماندند.

یک منبع دولتی گفته است که تنها 7 تن از زندانیان که فرانسه و استرالیا خواستار در زندان ماندن آن ها هستند، پیش از آغاز مذاکرات آزاد نخواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "باقی زندانیان طالبان امروز آزاد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقی زندانیان طالبان امروز آزاد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید